Po 5 ostatnich spotkaniach, nasz zespół mógł być zadowolony z wyników jakie uzyskaliśmy (2 zwycięstwa i 3 porażki). Tym razem, przyszedł czas na wyjazdowy mecz z HydroTruckiem Radom. Zespół prowadzony przez Roberta Witkę przed spotkaniem był naszym sąsiadem w ligowej tabeli. 

Co zadecydowało? Już drugi mecz z rzędu pozwalamy rywalom oddać za dużo rzutów za trzy punkty. W meczu ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra nasi przeciwnicy oddali 31 rzutów trzy punktowych, natomiast w pojedynku z HydroTruckiem Radom pozwoliliśmy na 43 rzutów za 3. Nie mogliśmy znaleźć odpowiedzi na świetnie dysponowanego w tym meczu Obie Trottera - w całym meczu 26 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst. Źle zastawialiśmy własną tablicę czego efektem było aż 14 zebranych piłek w ataku zespołu HydroTrucku Radom. Zespół gospodarzy grał dokładnie tak, jak my powinniśmy zagrać to spotkanie - bardzo szybko w ataku i zdecydowanie w obronie, przec co Radomianie zdobyli aż 28 punktów z szybkiego ataku.

Z naszej strony - w kolejnym meczu spuszczamy głowy w momencie gdy potrzebujemy zawziętości. To jeden z elementów gry nad którą musimy solidnie popracować. Pomimo, że w pierwszej połowie spotkania Radomianie trafili tylko 2 rzuty za 2 punkty to nasz zespół nie potrafił wykorzystać okazji do zwiększenia prowadzenia w meczu. Drugie dobre spotkanie z rzędu rozegrał Michał Nowakowski który mógł pochwalić się statystykami na poziomie 20 punktów i 8 zbiórek. Niestety w decydującej fazie meczu faulował po raz piąty i był zmuszony opuścić boisko.

Podczas spotkania nie zabrakło widowiskowych akcji po obu stronach parkietu. Na tablicach królował Adam Kemp który w tym spotkaniu zaliczył dwa bloki. Po znakomitym podaniu pomiędzy nogami od AJ Waltona, skończył akcję z faulem.

Kris Clyburn podczas nieobecności Michała Chylińskiego i gorszej dyspozycji rzutowej Mateusza Zębskiego starał się ciągnąć nasz atak. Nasz rzucający obrońca zdobywał punkty po rzutach z wyskoku, dobrze penetrował i uciekał za plecy obrońców zespołu HydroTrucku Radom.

Najbliższe spotkanie naszych koszykarzy już w sobotę (09.11.2019) - naszym przeciwnikiem będzie MKS Dąbrowa Górnicza która uległa stołecznej Legii Warszawa 95:103. Spotkanie rozpoczyna się o 19:30 w hali "Arena", ul. Toruńska 59. Transmisja z tego spotkania będzie dostępna za pośrednictwem platformy http://emocje.tv.

HydroTruck Radom 85:80 Enea Astoria Bydgoszcz (19:17 | 19:25 | 27:17 | 20:21)

HydroTruck Radom - Trotter 26, Camphor 17, Piechowicz 13, Lindbom 9, Zegzuła 8, Bogucki 7, Mielczarek 3, Uwadiae-Odigie 2, Wall 0.

Enea Astoria Bydgoszcz - Michał Nowakowski 20, Clyburn 14, Zębski 10, Kemp 9, Frąckiewicz 7, Aleksandrowicz 6, Walton 6, Marcin Nowakowski 3, Krasuski 3, Szyttenholm 2.