Po długiej przerwie wracamy do gry w Energa Basket Lidze. W zaległym meczu 18. kolejki w hali Arena zmierzymy się z WKS Śląskiem Wrocław, który jest zupełnie innym zespołem niż ten, z którym przyszło nam się mierzyć w pierwszej rundzie.

TRZY TYGODNIE PRZERWY OD GRY

Prawie trzy tygodnie trwała przerwa od gry Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz w Energa Basket Lidze. Najpierw przerwa spowodowana rozgrywaniem Suzuki Pucharu Polski, a następnie zgrupowanie Kosz Kadry i dwa mecze z reprezentacją Estonii znacząco wydłużyły czas oczekiwania na kolejny ligowy mecz w wykonaniu podopiecznych Artura Gronka. Na zgrupowania powołani byli Jakub Nizioł i Andrzej Pluta, a na treningi z pierwszym zespołem zaproszeni zostali Michał Krasuski i Patryk Kędel. Swoje obowiązki reprezentacyjne miał również Klavs Cavars, który z reprezentacją Łotwy dwukrotnie pokonał Belgów. 

Nie licząc udziału w Suzuki Pucharze Polski, WKS Śląsk Wrocław od 23 października zanotował 12 zwycięstw i zaledwie 2 porażki. Przyjście na stanowisko pierwszego trenera Andreja Urlepa odmieniło grę Wrocławian, a zamiana Strahinji Jovanovicia na Travisa Trice’a była strzałem w dziesiątkę. Amerykański rozgrywający WKS Śląska w średnio 30 minut na parkiecie notuje 16 punktów i 7,8 asysty na mecz i jest motorem napędowym drużyny. 

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz przez obowiązki reprezentacyjne nie trenowała w pełnym składzie. Artur Gronek jest asystentem trenera Igora Milicica w Kosz Kadrze, swoje powołania do reprezentacji dostali Jakub Nizioł, Andrzej Plutą i Klavs Cavars, a wszyscy przyjechali do Bydgoszczy dopiero we wtorek aby właśnie w ten dzień odbyć pierwszy trening z zespołem. Przed naszym zespołem zaledwie dwa dni na przygotowanie się w pełni na mecz z WKS Śląskiem Wrocław, który bez wątpienia radzi sobie coraz lepiej w Energa Basket Lidze.  

POMOC DLA UKRAIŃSKICH LEKARZY I MEDYKÓW

Podczas meczu z WKS Śląskiem Wrocław odbędzie się zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla lekarzy i medyków przebywających w Ukrainie. We współpracy z CSM Collegium Medicum UMK mamy namiar na dwie osoby, które dostarczą wszystkie rzeczy na teren Ukrainy. Najpotrzebniejsze na ten moment są: materiały opatrunkowe każdego rodzaju (bandaże, gazy, opaski uciskowe), apteczki pierwszej pomocy, stazy taktyczne oraz wszystko co może być przydatne dla żołnierzy walczących na froncie. Zaraz po wejściu na teren hali, obok naszego sklepiku rozlokowany będzie karton, gdzie będziecie mogli zostawić w/w rzeczy dla Ukraińskich lekarzy i medyków. Oprócz tego, w ciągach komunikacyjnych hali możecie szukać wolontariuszy z puszkami, do których będziecie mogli wrzucać datki za które zakupimy rzeczy dla lekarzy i medyków.

W tych ciężkich chwilach, koszykarski świat również się jednoczy i solidaryzuje z Ukraińcami. Zawodnicy Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz oraz WKS Śląska Wrocław wybiegną na rozgrzewkę w specjalnych okolicznościowych koszulkach. Na naszych koszulkach następnie zostaną zebrane podpisy i odbędzie się ich licytacja. Cały dochód, który uda nam się wylicytować zostanie przeznaczony na zakup środków dla lekarzy i medyków. Oprócz tego, do sprzedaży przeznaczymy 200 sztuk koszulek okolicznościowych. Cena jednej koszulki to 40 zł, lecz pozostawiamy Wam możliwość zapłacenia większej kwoty ponieważ cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup najpotrzebniejszych materiałów dla medyków i lekarzy będących na terenie Ukrainy.

Spotkanie w Hali Arena rozpocznie się o godzinie 18:00. Bilety na to wydarzenie będziecie mogli zakupić stacjonarnie, na godzinę przed rozpoczęciem meczu w kasie biletowej lub za pośrednictwem strony http://eneaastoria.abilet.pl. Transmisja z tego spotkania na portalu emocje.tv.