W dniu dzisiejszym Michał Aleksandrowicz podpisał kontrakt z Enea Astorią w sprawie gry w czarno-czerwonych barwach. Popularny Panda związał się z naszym klubem 1,5 rocznym kontraktem i będzie nas reprezentował do końca sezonu 2018/2019, a swój debiut zanotuje już w najbliższą sobotę, podczas spotkania z Polfarmexem Kutno. Bydgoskiej publiczności zaprezentuje się z kolei w następnej kolejce w spotkaniu z Zetkamą Doral Nysą Kłodzko (20.01.2018 o godzinie 17:00).

Michał Aleksandrowicz to 28 letni rzucający, który większość swojej koszykarskiej kariery spędził w Zniczu Basket Pruszków i Legii Warszawa. W tym drugim zespole, Michał grał przez 3 ostatnie lata w I lidze, a bieżące rozgrywki rozpoczął w Legii w PLK. Najlepszą próbką umiejętności naszego nowego zawodnika, są z pewnością jego statystyki z mijającego sezonu, kiedy to Legia wywalczyła awans do ekstraklasy. Aleksandrowicz przy bardzo szerokim składzie Legii, grał średnio po 20 minut w meczu, notując w tym czasie 8.7 punktów, 2.5 zbiórki i 1.8 asysty na mecz. Jego główną cechą charakterystyczną jest uniwersalność i gra dla dobra drużyny. Co ciekawe Aleksandrowicz na przestrzeni ostatnich 4 sezonów, nigdy nie schodził poniżej skuteczności 34.2% za 3 punkty, przy średniej 3,02 takiej próby na mecz.

Witamy Michała w Bydgoszczy i trzymamy kciuki za jego jak najlepsze występy w naszej drużynie!