Sobotni mecz Astorii w Kłodzku z Zetkamą Doral Nysą będzie ostatnim pod wodzą trenera Konrada Kaźmierczyka. Od poniedziałku 5 grudnia zajęcia z drużyną poprowadzi dobrze znany w Bydgoszczy Jerzy Chudeusz.

Zmiana na stanowisku pierwszego trenera nie musi oznaczać końca pracy Konrada Kaźmierczyka w naszym klubie. Trener otrzymał od Zarządu propozycję pozostania w Astorii na stanowisku drugiego trenera, szkoleniowiec Astorii poprosił o kilka dni na podjęcie decyzji.

Jerzego Chudeusza fanom koszykówki raczej przedstawiać nie trzeba. Swoją karierę trenerską rozpoczynał w Śląsku Wrocław, debiutując na ławce pierwszego zespołu w sezonie 1989/1990, w którym to zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski i Puchar Polski. W kolejnych latach prowadził zespoły z Zielonej Góry, Przemyśla, Słupska, Inowrocławia, w między czasie wracając także do rodzinnego Wrocławia. W sezonie 2005/2006 zawitał do Bydgoszczy, gdzie objął drużyną po trenerze Wojciechu Krajewskim.

Po sezonie zasadniczym Astoria zajmowała 10 miejsce z bilansem 12-14, a po kolejnych trzech wygranych meczach w grupie spadkowej, poprawiła swoją pozycję o jedną lokatę, zajmując ostatecznie 9 miejsce. Niestety był to ostatni sezon Astorii w najwyższej klasie rozgrywkowej, ówcześni włodarze klubu zadłużyli Astorię na tyle, że ta musiała się wycofać z rozgrywek i rozpocząć wszystko od początku. Ciekawostką jest fakt, że trener Chudeusz podczas swojej poprzedniej pracy w Bydgoszczy miał do dyspozycji obecnych zawodników Astorii, Mateusza Bierwagena i Sebastiana Laydycha.

Następnie ośrodki, w których pracował trener Chudeusz to Kołobrzeg, Starogard Gdański oraz Wałbrzych. W latach 2008 – 2012 prowadził słowacki BK 04 AC LB Spišská Nová Ves. W sezonie 2012/2013 wrócił do Polski, do Śląska Wrocław, z którym jako II trener awansował do ekstraklasy. W trakcie sezon 2013/2014 pracował już jako pierwszy trener.

Nowemu trenerowi życzymy powodzenia i liczymy na szybki awans naszego zespołu w ligowej tabeli.