36-letni trener przygodę w Bydgoszczy rozpoczął w sezonie 2019/2020, do której przeniósł się po sezonie spędzonym w Starogardzie Gdańskim. Po przyjściu do Bydgoszczy otrzymał duży kredyt zaufania od Klubu. Był to pierwszy po trzynastu latach sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zespół, który wtedy zbudował charakteryzował się dużą walecznością i niektóre spotkania w tamtym sezonie pokazały, że Enea Astoria Bydgoszcz potrafi walczyć z każdym. Sezon 2019/2020 zakończył się przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa, a Enea Astoria z dorobkiem 10 zwycięstw i 11 porażek zajęła 11 miejsce. Sezon 2020/2021, był jego drugim w grodzie nad Brdą, a zespół podobnie jak sezon wcześniej skończył na tej samej pozycji – 11. Podczas dwóch lat spędzonych w Bydgoszczy jako pierwszy trener Enea Astorii Bydgoszcz, Artur Gronek wygrał 22 spotkania i 29 z nich przegrał.

Dlaczego klub zdecydował się na przedłużenie umowy z pierwszym trenerem? Bartłomiej Dzedzej, prezes Klubu Koszykarskiego Astoria Bydgoszcz S.A. „Pierwsze dwa lata w Energa Basket Lidze, najpierw jako beniaminek, później w czasie pandemii koronawirusa były bardzo wymagającym czasem, w którym klub musiał zmagać się z wieloma problemami. Te dwa trudne sezony kończymy zajmując 11. miejsce będąc blisko fazy Play Off. Nie byłoby to możliwe gdyby nie zaangażowanie i ciężka praca Artura Gronka na stanowisku pierwszego trenera. Wspólnie z Arturem Gronkiem wierzymy w to, że Enea Astoria Bydgoszcz będzie w stanie dalej się rozwijać i walczyć o coraz wyższe cele. Wspólne zaufanie i wiara w siebie jest podstawą do osiągnięcia długofalowych celów, które chcemy w najbliższych latach zrealizować"

Umowa z Arturem Gronkiem obowiązywać będzie na sezony 2021/2022, 2022/2023 i 2023/2024.

Nadal ważne kontrakty na sezon 2021/2022 posiadają: Michał Chyliński, Michał Aleksandrowicz, Michał Krasuski, Jakub Nizioł oraz Markus Lončar.