Bezbłędny Jakub Nizioł, który miał 100% skuteczności z gry (6/6 za dwa, 3/3 za trzy i 4/4 z wolnych) i bardzo dobrze grający w ofensywie Corey Sanders (31 punktów) nie poprowadzili zespołu do zwycięstwa nad Pszczółką Startem Lublin. Podopieczni Davida Dedka zagrali bardziej zespołowo i to oni cieszą się w z dwóch punktów.

Pomimo tego, że w szeregach gości zabrakło Martinsa Laksy, to drużyna prowadzona przez Davida Dedka rozpoczęła bardzo mocno. Bardzo dobrze w mecz wszedł Sherron Dorsey-Walker, który w poprzednim spotkaniu przeciwko Polskiemu Cukrowi Toruń zaaplikował im aż 35 punktów. Ekipa Pszczółki Startu Lublin szybko zbudowała przewagę dzięki której bardzo ciężko było nam znaleźć rytm w spotkaniu. W naszym zespole ciężar zdobywania punktów na swoje barki wzięli Corey Sanders oraz Jakub Nizioł. Pod koszem z dobrej strony pokazywał się Devin Searcy, który skutecznie uniemożliwiał rozwinięcie skrzydeł dwójce naszych podkoszowych - Adrianowi Boguckiemu i Markusowi Loncarowi. Na przerwę schodziliśmy z czteropunktową stratą. 

Dużo energii w zespole Pszczółki dawał Thomas Davis, który bardzo dobrze wyglądał po obu stronach parkietu. W dwóch ostatnich kwartach spotkania ciężko było wskazać osób odpowiedzialnych za zdobywanie punktów, bo w tym elemencie nie do zatrzymania byli wcześniej wspomniani Corey Sanders i Jakub Nizioł. Na cztery minuty do końca spotkania był remis, po 82. Celny rzut z rogu Thomasa Davisa dał trzypunktowe prowadzenie gościom z Lublina na minutę do zakończenia spotkania. Swoją szansę na wyrównanie miał Corey Sanders, lecz piłka nie znalazły drogi do kosza. W odpowiedzi, Kamil Łączyński spróbował swoich sił i rzucił za trzy punkty, lecz to Pszczółka Start Lublin zebrała piłkę w ataku. O czas poprosił David Dedek, a przy wyprowadzaniu piłki błąd popełnił Paulius Dambrauskas, który nadepnął na linię i otrzymał przewinienie techniczne. Celny rzut wolny Dustina Ware'a przekreślił już nasze szanse na wygranie spotkania i to Pszczółka Start wyjeżdża z Bydgoszczy z dwoma punktami.

Ostatnie spotkanie sezonu 2020/2021 rozegramy w Sopocie z Treflem Sopot. Początek spotkania w niedzielę 21.03.2021, o godzinie 17:30. Transmisja spotkania na platformie emocje.tv.

Enea Astoria Bydgoszcz 89:92 Pszczółka Start Lublin (28:35 | 21:18 | 20:19 | 20:20)

Enea Astoria Bydgoszcz - Sanders 31, Nizioł 25, Gabrić 8, Loncar 6, Bogucki 6, Chyliński 5, Dambrauskas 4, Krasuski 3, Waterman 1. 

Pszczółka Start Lublin - Dorsey-Walker 23, Davis 19, Ware 15, Searcy 14, Łączyński 6, Jeszke 6, Szymański 4, Borowski 3, Dziemba 2, Franke 0.