1 dzień - tyle czasu na przygotowania do meczu z Asseco Arką Gdynia mieli podopieczni Artura Gronka i z tego zadania wywiązali się wzorowo. Od początku spotkania, widać było naszą dominację i to, że podobnie jak w spotkaniu z Polpharmą Starogard Gdański, chcemy wygrać za wszelką cenę. Z bardzo dobrej strony pokazał się nasz kapitan - Michał Chyliński, który chciał poprawić swoją skuteczność w stosunku do ostatniego spotkania na Kociewiu. W tym elemencie był niemal perfekcyjny, bo w Starogardzie Gdańskim zanotował 1/7 za 3, a w meczu z Asseco Arką Gdynia do przerwy trafił cztery na pięć prób zza lini 6,75. Gdynianie mieli bardzo duże problemy, zwłaszcza po atakowanej stronie parkietu. Do przerwy wypracowaliśmy sobie bezpieczną przewagę, której nie oddaliśmy już do końca spotkania. Tablica wyników wskazywała naszą przewagę 52:29. W dalszych częściach spotkania kontynuowaliśmy swoją dobrą grę, a to dzięki bardzo dobrze dysponowanemu tego dnia Coreyowi Sanderowi - w całym spotkaniu 13 asyst, oraz Kubie Niziołowi, który raz po raz wymuszał faule na graczach Asseco Arki Gdynia. Swoją szansę na zdobycie pierwszych punktów na najwyższym poziomie rozgrywkowym dostał Paweł Kopycki, a Dorian Szyttenholm po raz kolejny dostał okazję do podkręcenia swojego rekordu w ilości zdobytych punktów dla Astorii Bydgoszcz. Wygraną nad Asseco Arką nadal utrzymujemy szansę na grę w najlepszej ósemce, lecz bardzo dobrze dysponowana PGE Spójnia Stargard nie odda go bez walki.

Następne spotkanie naszych koszykarzy już w sobotę i do Bydgoszczy przyjedzie Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. Transmisja tego spotkania o godzinie 17:35 na antenie Polsat Sport News.

Enea Astoria Bydgoszcz 103:73 Asseco Arka Gdynia (26:14 | 26:15 | 21:18 | 30:26)

Enea Astoria Bydgoszcz - Chyliński 17, Sanders 15 (13 as.), Nizioł 14 (10 zb.), Dambrauskas 13, Krasuski 11, Bogucki 9, Gabrić 8, Loncar 6, Waterman 5, Nowakowski 3, Kopycki 2, Szyttenholm 0.

Asseco Arka Gdynia - Dylewicz 13, Kołodziej 11, Witliński 11, Vragović 10, Hrycaniuk 10, Kaszowski 9, Szubarga 6, Wołoszyn 2, Kobel 1.