Ostatni mecz pomiędzy Polskim Cukrem Toruń, a Enea Astorią Bydgoszcz to prawdziwy popis strzelecki obydwu zespołów. Spotkanie zakończone zwycięstwem Polskiego Cukru 112:102, pomimo, że prowadziliśmy w tym spotkaniu aż dwudziestoma punktami. Od tamtego spotkania, skład zespołu z Torunia nie uległ zmianie, natomiast w naszych szeregach w miejsce kontuzjowanego Markusa Loncara pojawił się Adrian Bogucki. Naszemu centrowi nie będzie łatwo w tym spotkaniu, ponieważ jego przeciwnikami będą dwaj reprezentanci Polski – Damian Kulig i Aaron Cel. Pierwszy z nich jest liderem pod względem średniej ilości zdobywanych punktów na mecz – 16,9 punktu w 20 spotkaniach. Pod nieobecność Łukasza Frąckiewicza (zerwane więzadło krzyżowe w kolanie) Adrian Bogucki dostanie więcej minut, a Tomislav Gabrić będzie musiał występować na pozycji centra. Artur Gronek wraz ze swoim sztabem szkoleniowym ma ciężki orzech do zgryzienia, a zawężona rotacja w strefie podkoszowej będzie naszym największym problemem.

Z ostatnich pięciu spotkań wygraliśmy zaledwie jedno i aby nadal myśleć o wystąpieniu w fazie play-off zwycięstwa są nam potrzebne jak tlen. O zwycięstwie w dużej mierze zależeć będzie od naszej koncentracji. W wielu spotkaniach w tym sezonie pokazywaliśmy, że umiemy łatwo wyjść na prowadzenie, ale mamy problemy, aby to prowadzenie utrzymać do końca spotkania. Pokazały to spotkania z Treflem Sopot, Pszczółką Start Lublin, Polskim Cukrem Toruń, MKS Dąbrową Górnicza i Legią Warszawa. Skoncentrowani przez 40 minut, jesteśmy w stanie wygrać z każdym, a o tym świadczą między innymi zwycięstwa z lepiej notowanymi zespołami jak: WKS Śląsk Wrocław czy też Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

KLUCZOWY POJEDYNEK

Corey Sanders vs. Donovan Jackson. Zarówno pierwszy jak i drugi zawodnik rozegrali fenomenalne zawody w październiku 2020. Corey Sanders skończył spotkanie z dorobkiem 35 punktów, 5 zbiórek i 10 asyst. Natomiast rozgrywający Polskiego Cukru Toruń zanotował wtedy 20 punktów, 3 zbiórki i 12 asyst. Nasz rozgrywający zdobywając 35 punktów ustanowił rekord obecnego sezonu w Energa Basket Lidze, który współdzieli z Geoffreyem Grosellem z Zastalu Enea BC Zielona Góra. W ostatnich spotkaniach, Corey Sanders jest cieniem własnego siebie, a żeby odnieść kolejne zwycięstwo w tym sezonie, potrzebujemy jego punktów i asyst.

Sponsorem spotkania jest firma Abramczyk, a nasz mecz będzie można obejrzeć o godzinie 17:30 na kanale Polsat Sport Extra.