Rohndell Goodwin raz, Rohndell Goodwin dwa, a następnie trzy i cztery. Początek starcia w Pelplinie zdecydowanie należał do doświadczonego Amerykanina, który szybko zdobył dziewięć punktów. W międzyczasie dwa dołożył też Damian Jeszke i prowadziliśmy z Decką 11:6. Do końca pierwszej kwarty ten rezultat jeszcze poprawiliśmy, mimo że także mieliśmy problemy ze skutecznością.

Druga kwarta była dla widzów zgromadzonych w hali niełatwa. Obie ekipy nie grzeszyły celnością swoich rzutów. W pierwszej kwarcie zdobyliśmy 20 „oczek”, zaś w drugiej - połowę z tego osiągnięcia. Gospodarze podobnie - w trakcie pierwszych dziesięciu minut spotkania uzbierali na swoim koncie 12 punktów, by w kolejnej odsłonie dołożyć zaledwie połowę tego rezultatu.

Efekt tego był taki, że po pierwszej połowie na tablicy wyników było 18:30. Decydujące dla losów całego spotkania okazały się pierwsze fragmenty trzeciej odsłony. Od samego początku graliśmy jak natchnieni, a w roli głównej występowali Goodwin wraz z Szymonem Kiwilszą. Po trójce tego pierwszego prowadziliśmy już zresztą 42:18.

Aby zdobyć dwanaście punktów w tej części, potrzebowaliśmy niecałych trzech minut. Po tym ciosie gospodarze już się nie otrząsnęli i wszystko, na co było ich stać do końca meczu, to kilkukrotnie zmniejszenie naszego prowadzenia do 18 punktów. Ostatecznie do wygranej poprowadziła nas piątka graczy: Goodwin-Kiwilsza-Jeszke-Pluta-Zegzuła.

Pierwsza trójka punktowała regularnie, a na słowa dużego uznania zasługuje na pewno 9 trafionych rzutów wolnych przez Szymona Kiwilszę, który w całym meczu stawał na linii osobistych jedenastokrotnie. Michał Pluta dał drużynie impuls z ławki, a Filip Zegzuła, mimo słabszej w tym meczu skuteczności, znów miał najwięcej asyst w całej drużynie - osiem.

Decka Pelplin – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 48:67 (12:20, 6:10, 14:26, 16:11)

Decka: Patryk Kędel 12, Roman Janik 6, Maksymilian Formella 2, Michał Sadło 2, Filip Stryjewski 2 - Wojciech Dzierżak 11, Mariusz Konopatzki 8, Thomas Davis 4, Aleksy Janiec 1.

Enea Abramczyk Astoria: Rohndell Goodwin 18, Szymon Kiwilsza 17, Damian Jeszke 13, Filip Zegzuła 2, Jakub Ulczyński 0 - Michał Pluta 9, Piotr Śmigielski 5, Jakub Stupnicki 3, Kacper Burczyk 0, Piotr Wińkowski 0, Maciej Zabłocki 0.