Start

Zetkama Doral Nysa po dobrym meczu wygrywa w Bydgoszczy
Seniorzy - Relacje Doda艂: Pawe艂 Lorek: poniedzia艂ek, 20 marca 2017 20:34

W poniedzia艂kowym meczu go艣cie z K艂odzka zaskoczyli czarno-czerwonych swoj膮 bardzo dobr膮 skuteczno艣ci膮 rzutow膮 na obwodzie i wygrali w Artego Arenie 100:89. Tym samym obie ekipy zr贸wna艂y si臋 punktami w tabeli.

W I rundzie podczas pojedynku obu zespo艂贸w zdecydowanie lepsza okaza艂a si臋 Enea Astoria i to a偶 r贸偶nic膮 20 punkt贸w. Mog艂oby si臋 wi臋c wydawa膰, 偶e poniedzia艂kowa przeprawa b臋dzie bardzo 艂atwa dla gospodarzy, jednak w przedmeczowej zapowiedzi ostrzegali艣my, 偶e podopieczni Rados艂awa Hy偶ego to zesp贸艂 z biegiem czasu prezentuj膮cy si臋 coraz lepiej. W meczu z Zetkam膮 Doral przekonali艣my si臋 o tym bardzo dobrze, bo go艣cie zaskoczyli nas swoj膮 pouk艂adan膮 ofensyw膮 i rozrzutem pi艂ki po obwodzie, co prowadzi艂o do czystych pozycji. Gracze z K艂odzka w poniedzia艂ek rzucili 11 tr贸jek, wyr贸wnali swoj膮 najlepsz膮 zdobycz punktow膮 w sezonie zdobywaj膮c 100 punkt贸w i wywie藕li pierwsze wyjazdowe zwyci臋stwo w bie偶膮cym sezonie.

Ju偶 pierwsza po艂owa meczu ewidentnie nie uk艂ada艂a si臋 po naszej my艣li. W barwach Enea Astorii w prawdzie bardzo cz臋sto punktowali Mateusz Fatz i Patryk Gospodarek, ale z drugiej strony by艂o to okupione wieloma nieporozumieniami w obronie. Go艣cie punktowali na wiele bardzo r贸偶nych spos贸b, rozgrywaj膮c wr臋cz ksi膮偶kowe akcje graj膮c ty艂em do kosza i decyduj膮c si臋 na rozrzut pi艂ki po obwodzie. Zetkama nie potrzebowa艂a nawet szybkich kontratak贸w, ale wy艂膮cznie rozwa偶nych i przemy艣lanych akcji, kt贸re da艂y im prowadzenie 31:22. W drugiej kwarcie by艂o bardzo podobnie i chocia偶 nadal bardzo dobrze gra艂 Gospodarek, a dobre wej艣cie z 艂awki zaliczy艂 te偶 Sebastian D膮bek to g艂贸wnie przez s艂absz膮 obron臋 nie mogli艣my do艣cign膮膰 rywala i do przerwy przegrywali艣my ju偶 40:52.

Po przerwie widoczny by艂 wzmo偶ony wysi艂ek bydgoskich koszykarzy w grze obronnej, ale ostatecznie nie przek艂ada艂o si臋 to na mniejsz膮 liczb臋 traconych punkt贸w. Zetkama tego dnia trafia艂a wiele bardzo trudnych rzut贸w, a w 艣wietnej dyspozycji byli szczeg贸lnie Rafa艂 Wojciechowski i Aleksander Le艅czuk. To uniemo偶liwia艂o nam nawi膮zanie kontaktu z rywalem, kt贸ry prowadzi艂 tak偶e po trzeciej kwarcie 73:65.

Wszyscy kibice w Artego Arenie z pewno艣ci膮 liczyli na to, 偶e mecz zmieni sw贸j bieg wydarze艅 wraz z ostatni膮 kwart膮. Pocz膮tkowo wydawa艂o si臋, 偶e tak w艂a艣nie b臋dzie, bo nadal spod kosza punktowa艂 Fatz, a z obwodu wstrzeli艂 si臋 Laydych, ale wystarczy艂o to tylko na chwil臋 zej艣膰 do r贸偶nicy dw贸ch posiada艅 (70:76). Od tego momentu na parkiecie zacz臋艂a ju偶 dominowa膰 tylko i wy艂膮cznie bardzo szybka i ofensywna koszyk贸wka, gdzie ponownie du偶o lepiej w takim rytmie odnale藕li si臋 go艣cie. Zetkama w samej ostatniej kwarcie zaaplikowa艂a bardzo warto艣ciowe dla siebie 4 tr贸jki i w do艣膰 bezpiecznym stylu dowioz艂a prowadzenie do samego ko艅ca, ostatecznie wygrywaj膮c 100:89.

W dru偶ynie Enea Astorii najlepsze zawody rozegra艂 Mateusz Fatz zdobywaj膮c double-double 31 punkt贸w i 11 zbi贸rek, co jest jego najlepszym dotychczasowym osi膮gni臋ciem na parkietach I ligi. Opr贸cz tego 22 punkty i 5 asyst zanotowa艂 Patryk Gospodarek, a Sebastian D膮bek i Sebastian Laydych uzbierali po 12 punkt贸w. W ekipie go艣ci zawody ewidentnie zdominowa艂 duet Rafa艂 Wojciechowski i Aleksander Le艅czuk. Ten pierwszy zdoby艂 tego dnia 30 punkt贸w z 19 rzut贸w i mia艂 te偶 7 zbi贸rek, a drugi zaliczy艂 24 punkty z 15 rzut贸w, dok艂adaj膮c do tego po 4 zbi贸rki i asysty. Warto te偶 zaznaczy膰, 偶e w barwach go艣ci 8 bardzo dok艂adnych asyst rozda艂 rozgrywaj膮cy Micha艂 Lipi艅ski.

Kolejny mecz nasza dru偶yna rozegra na wyje藕dzie, tym razem w Krakowie z AZS-em AGH (najbli偶sza sobota, godz. 18:00).

Enea Astoria Bydgoszcz聽-聽Zetkama Doral Nysa K艂odzko聽89:100聽(22:31, 18:21, 25:21, 24:27)

Enea Astoria: Fatz 31 (11 zb.), Gospodarek 22, D膮bek 12, Laydych 12, Bierwagen 5, Czy偶nielewski 2, Krefft 2, Miko艂aj Motel 2, Szyttenholm 1, Paul 0

Zetkama Doral: Wojciechowski 30, Le艅czuk 24, Bluma 14, Kliniewski 10, Kowalski 8, Weiss 6, Lipi艅ski 5 (8 as.), Kasi艅ski 3, Sanny 0