Start

Legia ponownie lepsza od Astorii
Seniorzy - Relacje Doda艂: Pawe艂 Lorek: sobota, 14 stycznia 2017 20:50

W sobotni wiecz贸r koszykarze Astorii kolejny raz musieli uzna膰 wy偶szo艣膰 dru偶yny Legii Warszawa 61:83. By艂a to 贸sma wygrana z rz臋du legionist贸w nad ekip膮 z Bydgoszczy.

Zapewne ma艂o kto spodziewa艂 si臋 innego przebiegu sobotniego meczu, ani偶eli do艣膰 wyra藕nego zwyci臋stwa Legii. Obie dru偶yny na dzie艅 dzisiejszy dzieli do艣膰 wyra藕na r贸偶nica w ligowej tabeli, a gospodarze nie ukrywaj膮 swoich aspiracji w kwestii awansu do ekstraklasy. Czarno-czerwoni maj膮 jasny cel utrzymania dru偶yny w I lidze i Legia nie jest dla nas przeciwnikiem r贸wnorz臋dnym. Pomimo tego bydgoszczanie nie zawiedli, grali na miar臋 swoich mo偶liwo艣ci, a w Warszawie uda艂o im si臋 wygra膰 nawet dwie kwarty. Ostatecznie faworyzowani gospodarze zwyci臋偶yli 83:61, ale nie by艂a to przewaga mia偶d偶膮ca, a podopiecznych Jerzego Chudeusza trzeba pochwali膰 za gr臋 do samego ko艅ca.

Ju偶 sam pocz膮tek spotkania nie rozpocz膮艂 si臋 po naszej my艣li. Legia wspierana bardzo g艂o艣nym dopingiem swoich kibic贸w, obj臋艂a natychmiastowe prowadzenie 21:7 i wydawa艂o si臋, 偶e ju偶 wtedy mecz mo偶e by膰 rozstrzygni臋ty. Z tak siln膮 dru偶yn膮, kt贸ra posiada szerok膮 艂awk臋, ci臋偶ko bowiem o r贸wnorz臋dn膮 walk臋 przez 40 minut, a co dopiero odrabianie wyra藕nych strat. Standardowo bardzo dobrze przeciwko nam gra艂 艁ukasz Wilczek, a swoje punkty zdobywali te偶 pozostali jego koledzy i po pierwszej kwarcie by艂o 31:14 dla gospodarzy.

Zapowiada艂o si臋 na solidny pogrom, ale na szcz臋艣cie bydgoszczanie w pewnym momencie uzyskali sw贸j w艂a艣ciwy rytm. Zacz臋li艣my lepiej broni膰 i chocia偶 nie mieli艣my zbyt wiele szans na 艂atwe punkty, to wykorzystywali艣my nadarzaj膮ce si臋 okazje. Dobry fragment w naszej ekipie mia艂 szczeg贸lnie Dorian Szyttenholm i uda艂o nam si臋 nawet minimalnie wygra膰 drug膮 kwart臋 16:14.

Legia na starcie drugiej po艂owy znowu zacz臋艂a jednak od mocnego uderzenia. Punktowa膰 na r贸偶ne sposoby zacz膮艂 Aleksandrowicz, a gospodarze wykorzystywali te偶 przewag臋 wzrostu pod koszem, co doprowadzi艂o nawet do runu Legii wynosz膮cego 15:2 i po trzech kwartach zrobi艂o si臋 ju偶 27 punkt贸w przewagi. Pozosta艂o nam wi臋c w ostatniej kwarcie jedynie oczekiwa膰 rozmiar贸w pora偶ki.

To za co Astorii nale偶膮 si臋 jednak najwi臋ksze s艂owa uznania, to gra do samego ko艅ca meczu. Nasi zawodnicy nie za艂amali si臋 wysok膮 strat膮 punktow膮 i przynajmniej starali si臋 zmniejszy膰 rozmiary pora偶ki. Kilka skutecznych atak贸w przeprowadzi艂 Mateusz Bierwagen, co pozwoli艂o nam wygra膰 nawet 4 kwart臋 16:11. Koniec ko艅c贸w przegrali艣my wi臋c ca艂e spotkanie 61:83 i chocia偶 to z pewno艣ci膮 wysoka pora偶ka, zaznaczy膰 trzeba, 偶e Legia w podobnych rozmiarach wygra艂a ju偶 9 innych spotka艅 w bie偶膮cym sezonie.

W naszej ekipie niestety kolejny mecz z rz臋du szwankowa艂a skuteczno艣膰 zza 艂uku (3/17), co z pewno艣ci膮 powinno si臋 zmieni膰 w kolejnych spotkaniach, je艣li chcemy zacz膮膰 odnosi膰 zwyci臋stwa. W sobot臋 do艣膰 wyra藕nie przegrali艣my te偶 kwesti臋 zbi贸rek i asyst, ale to mogli艣my wkalkulowa膰 ju偶 przed rozpocz臋ciem spotkania. Najwi臋cej punkt贸w dla naszej dru偶yny zdoby艂 Mateusz Bierwagen (13 punkt贸w z 7 rzut贸w), natomiast Micha艂 Aleksandrowicz rzuci艂 przeciwko nam 21 punkt贸w z tylko 10 rzut贸w. Zaznaczy膰 trzeba te偶 imponuj膮c膮 linijk臋 艁ukasza Wilczka, kt贸ry mia艂 9 punkt贸w, 9 asyst i 6 zbi贸rek, b臋d膮c najlepsze w dru偶ynie plus/minus +27.

Pierwsze dwa wyjazdy w rundzie rewan偶owej mamy ju偶 za sob膮. Teraz czas na powr贸t do Bydgoszczy i niezwykle istotny mecz derbowy z Noteci膮. B臋dzie on wa偶ny nie tylko ze wzgl臋d贸w sportowych, ale tak偶e charytatywnych. Wszak tego dnia wszyscy razem zagramy dla Adasia Szynickiego! Pocz膮tek meczu w najbli偶sz膮 sobot臋 o godz. 19.00. Ju偶 teraz serdecznie zapraszamy do Artego Areny!

Legia Warszawa聽-聽Astoria Bydgoszcz聽83:61 (31:14, 14:16, 25:15, 11:16)

Legia: Aleksandrowicz 21, Jarmakowicz 16, Andrzejewski 13, M. Wilczek 9, 艁. Wilczek 9, Robak 6, Kukie艂ka 3, Malewski 3, Sulima 3, Linowski 0, Pacocha 0

Astoria: Bierwagen 13, Fatz 9, Szyttenholm 8, Miko艂aj Motel 8, Gospodarek 7, Krefft 6, D膮bek 5, Laydych 2, Paul 2, Czy偶nielewski 0