W miniony weekend Juniorzy Enea Novum/Astorii Bydgoszcz byli gospodarzem turnieju półfinałowego U-18. Bydgoszczanie wygrali jednak wyłącznie w ostatnim spotkaniu i nie udało nam się awansować do finałów.

Stawką zawodów rozgrywanych od piątku do niedzieli w Artego Arenie był awans do Finałów Mistrzostw Polski U-18, więc zmagania stały na wysokim poziomie. Nasi zawodnicy po trzech spotkaniach osiągnęli jednak bilans 1-2 i zajęli trzecie miejsce, co oznacza zakończenie sezonu na tym poziomie.

Drużyna prowadzona przez Macieja Łabusia i Piotra Feddera po wygraniu ligi wojewódzkiej oraz zajęciu II miejsca w turnieju strefowym w Łodzi, pewnie wygrała turniej ćwierćfinałowy w Bydgoszczy. W miniony weekend w półfinale zagraliśmy już jednak przeciwko dużo bardziej wymagającymi przeciwnikami, czyli Politechnice Gdańsk, Legii Warszawa oraz WKK Wrocław. Na początek przegraliśmy z Politechniką 76:91, a drugiego dnia uznaliśmy wyższość drużyny WKK Wrocław. Niedziela i pojedynek z Legią Warszawa był już więc meczem o honorowe trzecie miejsce. Nasi gracze pozbawieni już szans na awans, wywalczyli jednak efektowne zwycięstwo 86:80. W całym turnieju można wyróżnić w naszej ekipie głównie trzech graczy: Adama Frąckiewicza, Nataniela Kolasińskiego oraz Damiana Sypniewskiego. Warto podkreślić, że w całej drużynie tylko trójka graczy to zawodnicy z rocznika 2001, a pozostali będę również w przyszłym sezonie 2019/20 reprezentować nasze miasto w rozgrywkach juniorskich.

Wspólny projekt który tworzymy z klubem MKS Novum Bydgoszcz po raz kolejny dał naszemu miastu grę w rozgrywkach centralnych. Wierzymy, że nasi zawodnicy wykorzystają zebrane doświadczenie w tegorocznych rozgrywkach juniorskich oraz III-ligowych i zaprocentuje to jeszcze lepszą grą w przyszłym sezonie w miejmy nadzieję turnieju finałowym U-18. Z tego miejsca dziękujemy również naszym sponsorom Urzędowi Miasta Bydgoszcz, Enea, PKS Bydgoszcz, Selenka Wieniec-Zdrój, XT24, Szkoła Jazdy Mistrzowie Kierownicy i RosMedia, którzy regularnie wspierają naszą drużynę młodzieżową!