Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz puściła w zapomnienie swoje ostatnie spotkanie przeciwko PGE Spójni Stargard. Od początku byliśmy świadkami ofensywnej gry po stronie obydwu zespołów. Po pierwszej kwarcie Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski prowadziła 27:25, a to dzięki bardzo dobrej grze Kobi Simmonsa, który uzbierał w tej części gry dziesięć punktów. Wraz z początkiem drugiej kwarty goście rzucili się do ataku, lecz dzięki bardzo dobrej grze Andrzeja Pluty i Michała Krasuskiego nadal byliśmy w grze. Wyrównana gra trwała do końca pierwszej połowy, a za każdym razem gdy Stalówka odskakiwała, podopieczni Artura Gronka potrafili wrócić do gry, a dzięki trafieniu Kuby Nizioła pierwszą połowę skończyliśmy z jednopunktową zaliczką.

Po zmianie stron gościom udało się zrobić to, co chcieli osiągnąć w drugiej kwarcie spotkania. Nasze prowadzenie zmalało, a podopieczni Igora Milicicia wyszli na pierwsze tak wysokie prowadzenie w tym spotkaniu - 59:49. Potrafiliśmy odrobić część strat pod koniec trzeciej kwarty, a przewaga Stali zmalała do pięciu punktów. Cały czas ciężar gry na siebie brał Kobi Simmons. W naszych szeregach na pochwałę zasługuje Mateusz Zębski oraz Andrzej Pluta, który tego dnia rozgrywał bardzo dobre zawody. Pozostawaliśmy nadal w grze, jednak aby zwyciężyć w tym spotkaniu potrzebowaliśmy jakiejś serii punktowej, która pozwoliłaby nam złapać oddech i bezpiecznie odjechać aktualnym mistrzom Polski. Przy wyniku 83:84 więcej chłodnej głowy zachowała Arged BM Stal Ostrów, która dzięki trafieniu Anderssona wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Swoją szansę na doprowadzenie do remisu miała Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, jednak jego rzut nie znalazł drogi do kosza. Spotkanie zdecydowanie mogło podobać się licznie zgromadzonej publiczności w hali Arena, a następne ligowe zmagania już za tydzień, gdzie w hali Arena zmierzymy się z Asseco Arką Gdynia.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 83:86 Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski (25:27 | 19:16 | 16:22 | 23:21)

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Pluta 20, Camphor 12, Washpun 11, Zębski 11, Nizioł 8, Cavars 6, Herndon 6, Chyliński 5, Krasuski 4.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Simmons 22, Palmer 15, Andersson 11, Kulig 10, Mokros 9, Drechsel 8, Young 8, Florence 3.