Przebieg meczu

24 dni musieliśmy czekać na kolejne ligowe spotkanie. Na nasz mecz sprzedaliśmy wszystkie bilety, a po kibicach widać było, tak samo jak po zawodnikach, że są głodni gry i mają dość czekania. Pierwsza kwarta spotkania zapowiadała walkę do ostatnich minut. Zawodnicy obydwu drużyn grali na bardzo dobrej skuteczności i wszystko wskazywało, że to będzie zacięty mecz. Druga kwarta zupełnie odmieniła widowisko. Radomianie nie potrafili znaleźć drogi do naszego kosza, a my trafialiśmy nasze rzuty. W tej części gry zanotowaliśmy run 15:0 dzięki bardzo dobrej grze Michała Chylińskiego AJ Waltona, który znakomicie napędzał grę i otwierał inny graczy. Na przerwę schodziliśmy z 23. punktową zaliczką.

W trzeciej kwarcie nasza gra nie wyglądała jak wcześniej, a zespół prowadzony przez Roberta Witkę zbliżył się do nas na 11 punktów. Nie potrafiliśmy zorganizować się w obronie, przez co nie potrafiliśmy znaleźć dla siebie przestrzeni do oddawania dogodnych rzutów. Po lekkim rozluźnieniu wróciliśmy do wcześniej prezentowanego poziomu i nie pozwoliliśmy HydroTruckowi Radom odnieść tego dnia zwycięstwa. Przez resztę spotkania odzyskaliśmy rytm w ataku i dowieźliśmy zwycięstwo do końca.

Udany rewanż

Mając w pamięci ostatnie nasze spotkanie z HydroTruck Radom, mieliśmy sporo do udowodnienia. W listopadzie, Obie Trotter zaliczył fenomenalne spotkanie - teraz, pozwalaliśmy mu na bardzo dużo rzutów, ale niewiele z nich znalazło drogę do kosza. W całym spotkaniu rzucał ze skutecznością zaledwie 18% (3/16 z gry). Popisowa gra w drugiej kwarcie pozwoliła należycie zrewanżować się za ostatnie nasze spotkanie w Energa Basket Lidze. W rundzie rewanżowej notujemy aktualnie bilans 4-1 i jesteśmy na dobrej drodze aby rozpocząć długi marsz w kierunku play-off. Następne spotkanie naszych koszykarzy już w najbliższą niedzielę, gdzie na wyjeździe rozegramy mecz z MKS Dąbrową Górnicza.

Enea Astoria Bydgoszcz 80:66 HydroTruck Radom (24:23 | 30:8 | 12:22 | 14:13)

Enea Astoria Bydgoszcz - Chyliński 14, Walton 14, Frąckiewicz 13, Clyburn 10, Aleksandrowicz 8, Zębski 7, Sina 5, Kemp 4, Michał Nowakowski 3, Marcin Nowakowski 2, Szyttenholm 0.

HydroTruck Radom - Camphor 22, Bogucki 16, Lindbom 11, Trotter 8, Piechowicz 7, Wątroba 2, Wall 0, Lewandowski 0, Zegzuła 0, Mielczarek 0.