To spotkanie było szansą na odniesienie pierwszego zwycięstwa w tym sezonie na drugoligowych parkietach. Przez większość spotkania byliśmy na dobrej drodze aby pierwsze zwycięstwo w II lidze stało się faktem. W pierszej połowie spotkania, odpowiedzialność za zdobywanie punktów wzięła na siebie dwójka naszych zawodników na co dzień trenująca z pierwszym zespołem Enea Astorii Bydgoszcz - Paweł Kopycki (18 punktów, 6 zbiórek) oraz Michał Krasuski (18 punktów, 4 zbiórki, 4 asysty i 8 przechwytów). Do dwójki wymienionych zawodników do zdobywania punktów dołączył znany bydgoskim kibicom Mateusz Bierwagen (20 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty i 8 wymuszonych fauli). Spotkanie zostało rozstrzygnięte w ostatniej minucie spotkania gdzie po naszym przechwycie i szansie na objęcie prowadzenia popełniliśmy błąd połowy. Piłka trafiła do zawodników gości którzy byli faulowani niesportowo. Dwa rzuty wolne i piłka z boku po których nastąpił kolejny faul niesportowy z naszej strony. Kolejne rzuty wolne już rozstrzygnęły spotkanie z zespołem Trefla II Sopot. 

 

Enea UTP Astoria Bydgoszcz 75:82 Trefl II Sopot

Enea UTP Astoria Bydgoszcz - Bierwagen 20, Krasuski 18, Kopycki 18, Afeltowicz 7, Ziółkowski 6, Estkowski 6, Bochat 0, Lebiedziński 0, Maroszek 0.

Trefl II Sopot - Piotr Lis 16, Ziółkowski 13, Kulikowski 13, Kowalski 10, Rompa 9, Michał Lis 9, Dzierżak 8, Życzkowski 4, Łałak 0.