Piątkowy mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem naszej ekipy 80:68. Kolejny raz świetnie grę czarno-czerwonych prowadził Marcin Nowakowski który do 14 punktów, dołożył co najmniej 6 podań prowadzących do zdobyczy punktowych. Pierwsza połowa była wyrównana, a w pierwszej kwarcie szczególnie dobrze gał Jakub Kondraciuk, zdobywając wtedy 10 z 12 swoich punktów. W prawdzie po pierwszych 20 minutach przegrywaliśmy 43:45, ale w drugiej części zaprezentowaliśmy się świetnie w defensywie, kiedy to w pozostałe 20 minut zatrzymaliśmy gości na zaledwie 23 punktach. Uczyniliśmy to pomimo faktu, że trener Skiba ograniczył się w spotkaniu do rotacji tylko 8 zawodnikami, gdyż w naszej drużynie nie zagrali Pochocki, Dłuski i Fatz.

Enea Astoria Bydgoszcz - STK Czarni Słupsk 80:68 (25:21, 18:24, 23:15, 14:8)

Enea Astoria: Śpica 15, Łukasz Frąckiewicz 14, Nowakowski 14, Kondraciuk 12, Aleksandrowicz 10, Grod 10, Szyttenholm 7, Barszczyk 0

STK Czarni: Kordalski 13, Cechniak 12, Cesnauskis 11, Pełka 11, Długosz 9, Jakubiak 5, Seweryn 5, Wyszkowski 2, Powideł 0, Rypiński 0

 

Sobotni mecz był zupełnie odmienny. Obie drużyny przystąpiły do spotkania w dodatkowym osłabieniu, bo po naszej stronie zabrakło Marcina Nowakowskiego, a po stronie Czarnych Mantasa Cesnauskisa. Tym razem na parkiecie nie mieliśmy do czynienia z twardą defensywą, czego efektem był wysoki wynik 94:93 dla STK Czarnych. W sobotni dzień nasi trenerzy rotowali już całą 11 graczy, a w tym m.in. 16 latkami: Karolem Lebiedzińskim, Adamem Frąckiewiczem oraz Maksem Estkowskim. Najwięcej minut ze wspomnianej trójki otrzymał Lebiedziński, który wykorzystał brak Nowakowskiego, ostatecznie prezentując się z bardzo dobrej strony i zdobywając 6 punktów. Naszą grą na rozegraniu kierował z kolei Adrian Barszczyk, a najwięcej punktów dla „Asty” zdobyli Mikołaj Grod oraz Łukasz Frąckiewicz.

Enea Astoria Bydgoszcz - STK Czarni Słupsk 93:94 (27:26, 28:25, 22:20, 16:23)

Enea Astoria: Łukasz Frąckiewicz 18, Grod 18, Śpica 15, Aleksandrowicz 11, Kondraciuk 10, Szyttenholm 10, Lebiedziński 6, Barszczyk 5, Estkowski 0, Adam Frąckiewicz 0

STK Czarni: Jakubiak 15, Kordalski 15, Długosz 14, Pełka 11, Powideł 11, Seweryn 11, Cechniak 10, Wyszkowski 7, Rypiński 0

 

Oba pojedynki były niezwykle cenną lekcją dla naszej drużyny i pokazały nad czym musimy jeszcze ciężko popracować, aby być jak najlepiej przygotowanym na inaugurację ligi. Przed Enea Astorią teraz tydzień treningów, a następnie bardzo poważny sprawdzian, jakim będzie turniej Enea Bydgoszcz Cup. W dniach 15-16 września w Turnieju z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości zagramy z Kingiem Szczecin i Polskim Cukrem Toruń lub Polpharmą Starogard Gdański. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich kibiców na 4 mecze jakie odbędą się w hali Artego Arena!