Biofarm Basket to wymagający przeciwnik, ale pomimo tego, czarno-czerwoni dotrzymywali kroku rywalowi w pierwszej połowie. Dobre wejście z ławki zaliczył Adrian Barszczyk, który powrócił do gry po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją i wprowadził potrzebną intensywność do gry Enea Astorii. Pozwoliło nam to zakończyć pierwszą kwartę remisem, a do przerwy przegrywać tylko 38:42. Goście prowadzili do przerwy głównie za sprawą dobrej postawy Piotra Wielocha, który nie tylko dobrze dzielił się piłką, ale także oddawał bardzo dobre, niekontestowane rzuty.

W drugiej połowie niestety ekipa Biofarmu Basket nadal kontynuowała swoją dobrą grę i wypracowała przewagę wynoszącą nawet 3-4 posiadania. Jak się później okazało, była to różnica, której Enea Astoria nie była już w stanie całkowicie zniwelować. Chociaż bydgoszczanie do końca meczu starali się nawiązać kontakt z rywalem, to wystarczyły pojedyncze rzuty dystansowe rywali, aby wynik ponownie wyglądał bezpiecznie dla przeciwników. Ostatecznie to Biofarm Basket wygrał więc w Bydgoszczy 87:78. Najlepszym zawodnikiem w bydgoskiej drużynie był Patryk Gospodarek, który zanotował 21 punktów i 8 asyst, natomiast jego konkurent na pozycji rozgrywającego, czyli Piotr Wieloch zaliczył 18 punktów, 6 asyst i 4 zbiórki. Kolejne efektywne double-double przeciwko naszej ekipie miał też Adam Metelski z 13 punktami i 10 zbiórkami.

Wobec naszej porażki z Biofarmem Basket Poznań i równoczesnym zwycięstwie Zetkamy Doral Nysy w Inowrocławiu, to czarno-czerwoni ostatecznie zajęli ostatnią pozycję po sezonie zasadniczym. Oznacza to, że w meczach Play-out o utrzymanie przyjdzie nam się zmierzyć z niewygodnym przeciwnikiem, jakim niewątpliwie jest ACK UTH Rosa Radom. Początek rywalizacji nastąpi już za tydzień, a o dokładnym terminarzu wraz z godzinami rozgrywania spotkań poinformujemy już wkrótce. Rywalizacja w fazie Play-out toczy się do 3 zwycięstw, a przegrany zaliczy spadek z rozgrywek I ligi. Pierwsze dwa mecze i ew. 5 spotkanie zostaną rozegrane w Radomiu.

Enea Astoria Bydgoszcz - Biofarm Basket Poznań 78:87 (21:21, 17:21, 15:20, 25:25)

Enea Astoria: Gospodarek 21 (8 as.), Fatz 10, Krefft 10, Szyttenholm 10, Bierwagen 9, Paul 8, Czyżnielewski 7, Barszczyk 2, Dąbek 1, Kondraciuk 0

Biofarm Basket: Wieloch 18 (6 as.), Struski 14, Metelski 13 (10 zb.), Fiszer 10, Migała 8, Bręk 7, Gruszczyński 5, Kurpisz 5, Leszczyński 3, Smorawiński 2, Ryżek 2, Frąckowiak 0