Przed tygodniem nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony w Warszawie, gdzie na 6 min. przed końcem był remis 69:69. Ostatecznie przez problemy z faulami oraz wyraźne zmęczenie, musieliśmy uznać wyższość rywali w samej końcówce. Astoria w meczu transmitowanym w telewizji, pokazała jednak swój potencjał i drużyna z całą pewnością zasługuje na pozytywne pochwały. Aktualnie zajmujemy 11. pozycję w tabeli, a I rundę rozgrywek możemy zakończyć w jeszcze lepszych humorach. Oprócz nas, tyle samo punktów mają także 4 inne ekipy, więc ewentualne sobotnie zwycięstwo, może natychmiast usadowić bydgoszczan nawet w pierwszej ósemce! To tylko potwierdza fakt, że czarno-czerwoni jak na razie spisują się ponad miarę oczekiwań i ich postawa stanowi bardzo miłą niespodziankę.

Wygrać w sobotni wieczór będzie niezwykle ciężko. Drużyna z Łańcuta jest już na dziś dzień, jednym z głównych pretendentów do awansu i prawie kompletną drużyną na każdej pozycji. Ich dotychczasowy bilans 10-2, mówi praktycznie wszystko o sile tej kadry. Jest to ekipa nastawiona przede wszystkim na zespołową koszykówkę, więc nie wystarczy w tym przypadku zatrzymać wyłącznie samych liderów. Do tej pory receptę na przyjezdnych znalazły zaledwie ekipy z Krosna i Ostrowa Wielkopolskiego, czyli zespoły z takim samym bilansem jak Sokół Łańcut. Nasi najbliżsi przeciwnicy, zazwyczaj radzą sobie bardzo dobrze w pojedynkach ze środkiem lub dołem tabeli. Takie pojedynki ta drużyna wygrywa średnio bagatela różnicą 17.4 punktów!

Najlepszym strzelcem tego zespołu jest Szymon Rduch, który rzuca w tym sezonie na średnio 16.9 punktów w 29 minut gry. Jest to zawodnik, który wychował się w ekstraklasowej Kotwicy Kołobrzeg i teraz stara się przekładać to doświadczenie w I lidze. Klasowych graczy w tej drużynie jest jednak znacznie więcej. Przede wszystkim trzeba być przygotowanym na bardzo trudną przeprawę pod koszem, gdzie duet Maciej Klima i Rafał Kulikowski zbiera w każdym spotkaniu średnio 14 piłek z tablicy i zdobywa 20 punktów. Z pozycji rozgrywającego świetnie grą kieruje Karol Szpyrka, który przy okazji trafia 10.5 punktów, a wyjściową piątkę uzupełnia doświadczony Tomasz Fortuna, który ma bardzo dobry sezon na dystansie i zza linii 6.75 m trafia 40.5% rzutów. Dodatkowo z ławki wchodzi Tomasz Pisarczyk, gdzie w większości drużyn byłby zapewne jednym z podstawowych zawodników. To tylko potwierdza tezę, jak silnym składem na papierze i na boisku dysponuje PTG Sokół.

Sympatycy obu ekip, mogą sobie już ostrzyć zęby na świetnie zapowiadający się pojedynek dwóch najlepszych strzelców I ligi. Marcin Dymała i Szymon Rduch powinni dostarczyć wielu emocji na parkiecie, gdzie zaprezentują zapewne po kilka efektownych akcji w ataku. Mamy nadzieję, że z tego pojedynku zwycięsko wyjdzie nasz zawodnik. Czeka nas szczególnie arcytrudne zadanie, ponieważ przyjezdni prezentują bardzo dobrą obronę i może się to okazać skuteczną zaporą przed zdobywaniem łatwych punktów. Naszym atutem pozostaje jednak przewaga parkietu, a także fakt, że bydgoszczanie do każdego meczu podchodzą z osobna i starają się zawsze wyjść z parkietu jako zwycięzcy. Asta gra coraz lepiej i wyraźnie widać to było w ostatnich pojedynkach. Nasz młody zespół, który gra bez skrupułów, stara się przedstawiać na parkiecie sumę swoich talentów i wychodzi to nadzwyczaj dobrze.

Wygrać w sobotni wieczór będzie niezwykle ciężko, więc tym bardziej nasza ekipa potrzebuje gorącego wsparcia z trybun. Czarno-czerwoni za każdym razem starają się zadowolić swoich kibiców, a ostatnimi czasy wychodzi im to bardzo dobrze. Gra tego zespołu może się podobać nawet najbardziej wybrednym kibicom, co stanowi kolejną motywację do odwiedzenia hali w sobotni wieczór. Możemy wspólnie podziękować chłopakom za pierwszą część sezonu, w której dawali z siebie wszystko i już teraz wygrali nadspodziewaną ilość spotkań. Może przy odrobinie szczęścia, uda nam się zakończyć ten rok w jeszcze lepszych nastrojach?

 

Przekonamy się o tym w sobotę, a początek spotkania w Artego Arenie zaplanowano na godz. 19.00. Bilety będą do nabycia w cenie 10 zł normalny i 5 zł ulgowy. Serdecznie zapraszamy!!!