Akademicy wygrali ostatnie 6 z 7 spotkań, w tym środowe starcie ze Spójnią Stargard Szczeciński. Dobra passa szczecinian w końcówce rundy zasadniczej otworzyła im szanse na awans do najlepszej ósemki I ligi, ale aby awansować do play-off bez oglądania się na wyniki rywali, goście w Bydgoszczy muszą wygrać.

Franz Astoria na pewno nie odda punktów bez walki. Bydgoszczanie przegrali co prawda w nienajlepszym stylu derbowe starcie z toruńskim PC SIDEn-em, ale pokazali już niejednokrotnie w tym sezonie, że potrafią walczyć z teoretycznie wyżej notowanym rywalem, szczególnie na własnym parkiecie. Mimo iż do końca rundy zasadniczej pozostały zaledwie trzy kolejki, to nasz zespół wciąż walczy o jak najlepszą pozycję przed play-out`mi, których nawet przy sprzyjających okolicznościach może nawet uniknąć.

W Toruniu mimo niekorzystnego wyniku z bardzo dobrej strony pokazali się bydgoscy kibice. Drużyna Jarosława Zawadki chce w najbliższą niedzielę odwdzięczyć się czarno – czerwonym fanom za ich derbową postawę i właśnie przy ich udziale chce pokonać szczecinian. Sezon zmierza ku końcowi, więc w niedzielę zapraszamy wszystkich kibiców „Asty” do hali przy ul. Waryńskiego 1. Emocji na pewno nie zabraknie, a okazji do zobaczeni a naszych koszykarzy w akcji zostało coraz mniej.