Dużo emocji przyniósł nam niedzielny wieczór w hali Immobile Łuczniczka. Najpierw rzut na dogrywkę trafił Ben Simons, a w dogrywce szaleli Mike Smith i Eddy Polanco. Ten drugi poprowadził nas do zwycięstwa w derbach województwa kujawsko-pomorskiego, zdobywając w całym spotkaniu 34 punkty.

To my zdecydowanie lepiej rozpoczęliśmy spotkanie z Anwilem Włocławek. To w głównej mierze dzięki rzutom z dystansu Bena Simonsa, Mike'a Smitha oraz Eddy'ego Polanco potrafiliśmy wypracować sobie prowadzenie. Goście natomiast mieli duże problemy z rzutami z dystansu i po pierwszych dziesięciu minutach w tym elemencie gry Włocławianie mieli 0 celnych na 6 oddanych. W kolejnej części spotkania goście nadal pudłowali z dystansu i na koniec drugiej kwarty byli w tym elemencie 0/13, pierwszą trójkę w spotkaniu dla Anwilu na 30 sekund do końca trafił dopiero Michał Nowakowski.

W drugiej połowie spotkania mieliśmy duże problemy z powstrzymaniem akcji środkowego gości - Josipa Sobina, który bardzo dobrze wykorzystywał nasze braki pod koszem. Wysoko przegraliśmy trzecią kwartę spotkania, co pozwoliło Anwilowi wyjść po raz pierwszy w tym spotkaniu na prowadzenie. Mecz do końca trzymał w dużym napięciu, a Eddy Polanco i Mike Smith dwoili się i troili aby przechylić szalę spotkania na naszą korzyść. Na 45 sekund do końca to Anwil miał jednopunktowe prowadzenie. Phil Greene IV powiększył w następnej akcji prowadzenie Włocławian do 76:73, lecz udana akcja Bena Simonsa na 15 sekund do końca meczu wyrównała wynik spotkania, a zwycięzcę miała wyłonić dogrywka. Dodatkowe 5 minut meczu to był pokaz ofensywnej gry naszego zespołu, w którym zdobyliśmy aż 19 punktów. Kluczowe trafienia dystansowe Mike'a Smitha oraz Igora Wadowskiego, następnie akcje 2+1 naszego rozgrywającego i Eddy'ego Polanco pozwoliły nam wygrać derby województwa kujawsko-pomorskiego.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 95:84 Anwil Włocławek (22:13 | 18:19 | 12:24 | 24:20 | d: 19:8)

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Polanco 34, Simons 17, Smith 15, Muszynski 8, Cayo 7, Lewandowski 5, Wadowski 5, Kołodziej 4, Wińkowski 0, Stupnicki 0, Pluta 0.

Anwil Włocławek - Petrasek 16, Sobin 16, Nowakowski 12, Bostic 12, Greenve IV 11, Słupiński 8, Łączyński 6, Dawdo 3, Szewczyk 0, Woroniecki 0.