We wtorek 9 sierpnia, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz rozpocznie przygotowania do nadchodzącego sezonu w Energa Basket Lidze. Przygotowania zaczniemy od badań medycznych i testów sprawnościowo-funkcjonalnych, a pierwszy trening odbędzie się w piątek, 12 sierpnia.

Start rozgrywek Energa Basket Ligi przewidziany jest na 22-25 września, a poprzedzi je już tradycyjnie walka o superpuchar Polski pomiędzy WKS Śląskiem Wrocław a Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski. Podopieczni Marka Popiołka rozpoczną przygotowania we wtorek, 9 sierpnia badaniami medycznymi. Już 20 sierpnia, po siedmiu jednostkach treningowych zagramy swój pierwszy, spośród siedmiu meczów kontrolnych przed rozpoczęciem sezonu. Rozpoczniemy sparingiem z Twardymi Piernikami Toruń, po 3 dniach zmierzymy się z brązowym medalistą z sezonu 2021/2022 - Anwilem Włocławek, a następnie czekają nas dwa turnieje przedsezonowe. Przed turniejem organizowanym w Bydgoszczy odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu na nadchodzący sezon - więcej informacji udzielimy w późniejszym terminie za pomocą naszych mediów społecznościowych.

Plan przygotowań:

20.08 - sparing z Twardymi Piernikami Toruń

23.08 - sparing z Anwilem Włocławek

03.09 - turniej przedsezonowy w Szczecinie

04.09 - turniej przedsezonowy w Szczecinie

09.09 - oficjalna prezentacja zespołu

10.09 - turniej przedsezonowy w Bydgoszczy

11.09 - turniej przedsezonowy w Bydgoszczy

15.09 - sparing z Asseco Arką Gdynia

Mecze sparingowe, które będziemy rozgrywać w Bydgoszczy odbędą się bez udziału publiczności. Pierwszą okazją do zobaczenia zmagań Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz będzie turniej przedsezonowy w hali Immobile Łuczniczka w dniach 10-11 września. Ewentualne zmiany w planie przygotowań będziemy publikować za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych.