Pora na kolejne derby kujaw i pomorza! W ramach 25. kolejki spotkań, w hali Arena zmierzymy się z Twardymi Piernikami Toruń, które po blisko miesięcznej przerwie, w środę rozegrali swój pierwszy mecz i wygrali z GTK Gliwice. Zrobimy wszystko, abyśmy to my w niedzielę cieszyli się ze zwycięstwa!

FENOMENALNA ASTORIA W STOLICY

Takie zwycięstwa lubimy najbardziej! Dominacja nad Legią Warszawa po obydwu stronach parkietu pozwoliła nam znów wrócić do walki do udział w fazie play-off. Bardzo dobre zmiany z ławki dawali Kuba Nizioł oraz Andrzej Pluta, a w naszych ostatnich meczach to właśnie pomocy z ławki potrzebowaliśmy najbardziej. Po słabym stylu, jaki zaprezentowaliśmy w meczu z WKS Śląskiem Wrocław nie ma już śladu, a przed Astą teraz bardzo ważny mecz z Twardymi Piernikami Toruń. Mając w pamięci ostatni mecz obydwu drużyn, który zakończył się wysokim zwycięstwem podopiecznych Ivicy Skelina, musimy bardzo mocno się postarać aby odrobić stratę z meczu z listopada.

Czy straty z pierwszego meczu są do odrobienia? Jak najbardziej! Zespół z Torunia jest zupełnie innym niż ten, z którym graliśmy w listopadzie. To samo możemy powiedzieć o nas, gdy w naszych szeregach swój drugi mecz rozgrywał Wes Washpun, a w Toruniu zadebiutował w naszych barwach Rod Camphor. Nasza dwójka amerykańskich graczy już dobrze zaaklimatyzowała się w Bydgoszczy i Energa Basket Lidze i stanowią oni o sile zarówno w ataku jak i w obronie. Do końca sezonu pozostało siedem spotkań, a spośród drużyn, które walczą o udział w fazie Play-Off to może się wydawać, że to my mamy najłatwiejszy terminarz. Oprócz nadchodzącego meczu z Twardymi Piernikami Toruń, czekają nas mecze z drużynami z dolnej części tabeli - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin, GTK Gliwice oraz HydroTruck Radom. Oczywiście czekają nas też spotkania z drużynami z pierwszej ósemki, są to między innymi mecze z Anwilem Włocławek, Enea Zastalem BC Zielona Góra czy też niedzielne spotkanie z Twardymi Piernikami Toruń.

INNE TWARDE PIERNIKI Z TORUNIA

Od czasu naszego ostatniego spotkania z Twardymi Piernikami Toruń minęło trochę czasu, a Ivica Skelin stracił dwójkę najlepszych zawodników - Maurice Watsona oraz Trevora Thompsona. W ich miejsce przyszli - chorwacki rozgrywający Roko Rogić (14,3 punktu, 4 zbiórki i 6 asyst na mecz) oraz podkoszowy z meksyku Daniel Amigo (12 punktów, 6 zbiórek na mecz). Zespół z Torunia zdecydowanie zaliczył spadek formy po odejściu dwóch najjaśniejszych punktów w ich szeregach. Do czasu, gdy Maurice Watson i Trevor Thompson nadal byli w składzie Twardych Pierników, mieli oni bilans 9 zwycięstw i 3 porażek, od tamtego czasu Torunianie wygrali zaledwie 4 spotkania i 5 z nich przegrali. Do strefy podkoszowej dołączył niedawno Przemysław Karnowski, który wraca do gry po ponad dwuletniej przerwie. Torunianie pokonali w środę GTK Gliwice, a na parkiecie po raz pierwszy po przerwie zameldował się Przemysław Karnowski. Polski center w ciągu 14 minut spędzonych na parkiecie zanotował 9 punktów i dołożył do tego 7 zbiórek. Oprócz spotkania w Gliwicach, Torunianie mieli blisko miesiąc przerwy od gry w Energa Basket Lidze.

Statystycznie Twarde Pierniki obecnie wykonują najwięcej rzutów za 1 w całej lidze, średnio na mecz 22 razy stawają na linii rzutów wolnych. Torunianie są też najczęściej faulującą drużyną w całej lidze - średnio 23 faule na mecz.

Spotkanie w Hali Arena rozpocznie się o godzinie 17:30. Bilety na to wydarzenie będziecie mogli zakupić stacjonarnie, na godzinę przed rozpoczęciem meczu w kasie biletowej lub za pośrednictwem strony http://eneaastoria.abilet.pl. Transmisja z tego spotkania na antenie Polsatu Sport Extra.