W obliczu wojny w Ukrainie, nadszedł czas abyśmy się zjednoczyli i wsparli sąsiadów zza wschodniej granicy. Dzięki CSM Collegium Medicum UMK i dwójce lekarzy (Irenie i Olkowi), mamy konkretny namiar na lekarzy w Kijowie, którzy potrzebują sprzętu medycznego.

Podczas meczu z WKS Śląskiem Wrocław, będziemy zbierać datki dla lekarzy przebywających w Ukrainie. Zaraz obok naszego sklepiku będziecie mogli zostawiać rzeczy, które pomogą lekarzom działającym na pierwszej linii frontu, a najbardziej potrzebne na ten moment są:

  • materiały opatrunkowe każdego rodzaju (bandaże, gazy, opaski uciskowe),
  • apteczki pierwszej pomocy,
  • opaski uciskowe (stazy taktyczne)
  • wszystko co może być przydatne dla żołnierzy

Podczas meczu, do sprzedaży trafi 200 koszulek, a cały dochód zostanie przeznaczony na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla lekarzy i medyków będących w Ukrainie.

Wspólnie z zespołem WKS Śląska Wrocław wybiegniemy na rozgrzewkę w okolicznościowych koszulkach, a po meczu odbędzie się ich licytacja. Wszystkie dwanaście koszulek zostanie podpisanych przez naszych zawodników i pieniądze które uda nam się uzbierać przeznaczymy na zakup niezbędnych środków dla lekarzy i medyków w Ukrainie.

Oprócz tego, w ciągach komunikacyjnych hali szukajcie specjalnych puszek, do których będziecie mogli wrzucić datki na rzecz lekarzy i medyków.