Przed zbliżającą się przerwą na mecze Suzuki Pucharu Polski oraz Kosz Kadry, Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz czeka jeszcze jedno spotkanie. W ramach 23. kolejki spotkań, do Bydgoszczy przyjeżdża Trefl Sopot z którym udało nam się wygrać w pierwszej rundzie.

PRZEŁAMANIE W DĄBROWIE GÓRNICZEJ.

Co prawda pierwsza połowa spotkania w HWS Centrum w Dąbrowie Górniczej nie była całkowicie pod nasze dyktando, lecz w końcowym rozrachunku pewnie pokonaliśmy zespół prowadzony przez Jacka Winnickiego. Główna zasługa w tym fenomenalnego Mateusza Zębskiego, który w całym spotkaniu zanotował EVAL 38, co jest najlepszym osiągnięciem w historii występów naszego klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Bardzo dobry występ naszego skrzydłowego zaowocował tym, że Mateusz Zębski został wybrany MVP tej kolejki spotkań.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz wygrywając z MKSem Dąbrowa Górnicza zdecydowanie złapała oddech i powoli można mówić o tym, że podopieczni Artura Gronka wracają na właściwe tory. Oprócz bardzo dobrego spotkania w wykonaniu Mateusza Zębskiego, na pochwałę zasługuje postawa Kuby Nizioła, który też dołożył swoją cegiełkę do naszego ostatniego zwycięstwa.

Po spotkaniu z Treflem Sopot czeka nas długa przerwa spowodowana Suzuki Pucharem Polski oraz przerwą reprezentacyjną. Bydgoska drużyna będzie miała aż czterech reprezentantów. Do szerokiego składu reprezentacji Polski powołani zostali Jakub Nizioł oraz Andrzej Pluta, a do składu, który będzie trenował pod okiem trenera Gronka powołania otrzymali Michał Krasuski i Patryk Kędel.

DŁUGA PRZERWA TREFLA W ENERGA BASKET LIDZE

Podopieczni Marcina Stefańskiego bardzo długo nie grali w Energa Basket Lidze.  Ich ostatni mecz rozegrali 9 stycznia, który zakończył się zwycięstwem nad PGE Spójnia Stargard 72:71. W tym sezonie, Sopocianie dzielą grę w polskiej lidze z występami w FIBA Europe Cup. W środę, 9 lutego, Sopocianie przegrywając z rumuńskim zespołem CSM CSU Oradea zakończyli przygodę w tych rozgrywkach.

Sopocianie zmagają się z falą kontuzji, która towarzyszy im od początku sezonu. Trener Marcin Stefański ma utrudnione zadanie jeśli chodzi o rotację w swoim zespole. W meczu z Oradeą, na boisku znaleźli się młodzi zawodnicy Trefla - Hubert Łałak, Daniel Ziółkowski i Łukasz Klawa. Trener Marcin Stefański musi w taki sposób rotować, bo przez 3 kolejne tygodnie nie będzie mógł korzystać z Dariousa Motena, a Darrin Dorsey z lekką kontuzją nie pojechał z zespołem do Rumunii. Do pełni sił wraca doświadczony w Polskiej lidze Paweł Leończyk, który zdecydowanie jest ostoją strefy podkoszowej Sopocian. Niewątpliwie największym zagrożeniem podczas niedzielnego meczu będzie Yannick Franke, który w 29 minut spędzonych na boisku notuje 13,8 punktu, 4,6 zbiórki i 4,2 asysty na mecz.

Spotkanie w Hali Arena rozpocznie się o godzinie 18:00. Bilety na to wydarzenie będziecie mogli zakupić stacjonarnie, na godzinę przed rozpoczęciem meczu w kasie biletowej lub za pośrednictwem strony http://eneaastoria.abilet.pl. Transmisja z tego spotkania na portalu emocje.tv.