Udane rozpoczęcie nowego roku w wykonaniu Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz. Podopieczni Artura Gronka, poprowadzeni do zwycięstwa w końcówce przez Roda Camphora i Andrzeja Plutę pokonują Asseco Arkę Gdynia 98:85.

Od początku meczu byliśmy świadkami, że Asseco Arka Gdynia jest zupełnie innym zespołem niż ten, z którym przyszło nam mierzyć się na początku sezonu 2021/2022. W drużynie prowadzonej przez Milosa Mitrovicia doszło do wielu zmian i to zaowocowało, bo zespół Asseco Arki tak łatwo się nie poddał.

Od pierwszej minuty zostały postawione nam ciężkie warunki. Lekiem na całe zło okazał się być Michał Chyliński, który zmieniając Michała Krasuskiego bardzo dobrze zagrał po bronionej części parkietu. Po około ośmiu minutach gry, na boisko wszedł Andrzej Pluta i to on wziął ciężar gry na siebie. Nasz rozgrywający najpierw popisał się udanym wejściem pod kosz, aby następnie celnie przymierzyć z dystansu i dzięki niemu wyszliśmy na prowadzenie w spotkaniu. W kolejnych fragmentach gry, trwała bardzo wyrównana walka, a Asseco Arka Gdynia nadal pozostawała w grze. W drugiej kwarcie bardzo szybko popełniliśmy już pięć przewinień, a każde kolejne premiowane było rzutami wolnymi dla gości z Gdyni. Podopieczni Milosa Mitrovicia trafili 12 na 15 rzutów osobistych w pierwszej połowie i to oni prowadzili po dwudziestu minutach 45:40.

Po zmianie stron, obraz gry nie uległ zmianie, a Asseco Arka nadal skutecznie wykorzystywała swoje przewagi w tym spotkaniu. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Andrzej Pluta, który utrzymywał nas przy życiu. Najważniejsze przyszło na koniec i to Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz złapała wiatr w żagle w czwartej kwarcie. Od stanu 80:79 dla Asseco Arki do końca meczu pozostało około 4 minut. Najpierw sytuacyjny rzut z dalekiego dystansu trafił Rod Camphor, następnie ciężar gry na siebie wziął Andrzej Pluta trafiając celnie za trzy i kończąc akcję 2+1 na minutę do końca meczu. Ostatnią kwartę wygrywamy 30 do 15 i możemy cieszyć się z pierwszego domowego zwycięstwa w 2022 roku.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 98:85 Asseco Arka Gdynia (21:21 | 19:24 | 28:25 | 30:15)

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Pluta 31, Camphor 28, Zębski 13, Washpun 6, Chyliński 5, Aleksandrowicz 4, Cavars 4, Herndon 4, Krasuski 3.

Asseco Arka Gdynia - Durham 19, Wołoszyn 15, Wilczek 12, Musić 9, Bogucki 8, Boykins 8, Hrycaniuk 7, Dylewicz 5, Tomaszewski 2.