Przegrana z Twardymi Piernikami Toruń, a tydzień wcześniej z Legią Warszawa spowodowała, że Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz znalazła się w dolnej ósemce. W czwartek (11.11.2021, godz. 17:30) podopiecznych Artura Gronka czeka spotkanie z GTK Gliwice.

WRÓCIĆ NA ZWYCIĘZKĄ ŚCIEŻKĘ

Tak jak wspominaliśmy, po wyrwaniu zwycięstwa z rąk Trefla Sopot, bydgoszczanie zaliczyli dwie porażki, które skutkują obecnie miejscem numer 11 w tabeli Energa Basket Ligi. Wes Washpun dobrze zaaklimatyzował się w drużynie. Przed spotkaniem z Legią, nasz nowy rozgrywający uczestniczył tylko w jednym treningu i zdecydowanie widać było to podczas spotkania z legionistami. Spotkaniem z Twardymi Piernikami Toruń udowodnił swoją wartość i nie bał się brać odpowiedzialności za akcje w ataku (spotkanie skończył z dorobkiem 22 punktów).

Zwycięstwo jest nam potrzebne jak tlen! 

GTK GLIWICE PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

Zespół z Gliwic z bilansem 3 zwycięstw i 7 porażek zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli. Zakontraktowanie Roberta Witki (3-letni kontrakt) oraz podpisanie całkiem solidnych graczy zza oceanu - Jabarie Hinds (sezon 2020/2021 spędzony w HydroTrucku Radom), Keyshawn Woods (sezon 2020/2021 w Twardych Piernikach Toruń) oraz Matt Williams, który ma za sobą występy w NBA, Summer League oraz G-League miały być lekiem na całe zło i krokiem w kierunku awansu do fazy Play-Off w sezonie 2021/2022. Do Gliwic przeniósł się również Roberts Stumbris, który współpracował z Robertem Witką w HydroTrucku Radom w sezonie 2020/2021 i notował tam średnio 12,2 punktu i 6,7 zbiórki na mecz w 28 minut spędzonych na parkiecie. 

Wygrana z Legią Warszawa rzutem w ostatniej sekundzie, przekonujące zwycięstwo z PGE Spójnią Stargard (+40) i zwycięstwo w Radomiu z HydroTruckiem, który jak dotąd nie wygrał spotkania u siebie. Tak wyglądały trzy zwycięstwa Gliwiczan w obecnym sezonie Energa Basket Ligi. Podopieczni Roberta Witki zdecydowanie nie ponoszą porażek w dobrym stylu, a ich gra pozostawia wiele do życzenia. Między innymi porażki z zespołami uplasowanymi w górze ligowej tabeli były druzgocące - przegrana dwudziestoma punktami z Enea Zastalem BC Zielona Góra oraz aż 52 punkty różnicy w spotkaniu z aktualnym mistrzem Polski, Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski. Gliwiczanie to obecnie najgorsza defensywa w lidze, na sto posiadań tracą średnio 118,8 punktu na mecz. Na dzień przed spotkaniem w Bydgoszczy, do Gliwic przyleciał amerykański center Damonte Dodd, który grał na górnym śląsku w sezonie 2018/2019 - sezon, w którym Enea Astoria Bydgoszcz wywalczyła awans do Energa Basket Ligi. Trzy lata temu, Damonte notował średnio 10,5 punktu i 6,3 zbiórki na mecz w 22 minuty spędzone na parkiecie. Czy ten transfer polepszy sferę defensywną zespołu Roberta Witki? O tym przekonamy się już w czwartek o 17:30.

Spotkanie w hali Arena w Bydgoszczy rozpocznie się o godzinie 17:30, a transmisja będzie dostępna na antenie Polsat Sport Extra.  Bilety na ten mecz możecie nabyć za pośrednictwem strony http://abilet.pl oraz w kasie biletowej na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.