Druga wygrana w roli gospodarza i trzecia w sezonie 202/2022. Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz pokonuje MKS Dąbrowę Górnicza 92:62, a do zwycięstwa poprowadził nas Mateusz Zębski - autor 20 punktów i 6 zbiórek.

Do spotkanie z MKSem Dąbrowa Górnicza przystępowaliśmy bez Michała Chylińskiego, który zmaga się z infekcją i zgodnie z zaleceniami lekarza, nie wystąpił w sobotnim meczu. W pierwszej piątce doszło do sporych zmian, bo w miejsce Paula Jorgensena wskoczył Michał Krasuski, który został desygnowany do zadań defensywnych. Pomimo początkowego zrywu gości, którzy bardzo szybko zdobyli 16 punktów, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz zdołała powrócić do gry i po pierwszej kwarcie byliśmy na jednopunktowym prowadzeniu. W dalszej fazie pierwszej połowy wynik ciągle oscylował w okolicach remisu. Po stronie gości bardzo dobrze grał Mike Lewis i to była jedyny pozytyw z gry gości w sobotni wieczór.

Mając w pamięci ostatnie spotkanie przeciwko Kingowi Szczecin i to co zobaczyliśmy w drugiej połowie meczu, nic w ten dzień nie było pewne. Obraz gry, który zobaczyliśmy w trzeciej kwarcie przeszedł oczekiwania wszystkich kibiców, którzy przyszli do hali Arena na to spotkanie. Walka, zaangażowanie i bardzo dobra gra w ataku - tak można podsumować kolejne dwadzieścia minut spotkania. Niezastąpiony tego dnia był Mateusz Zębski, który zostawił zdrowie na boisku i można było go zobaczyć w dobrej grze w ataku jak i w obronie. Dobra obrona całego zespołu poprowadziła nas do wygrania trzeciej kwarty spotkania 31 do 13, a Dąbrowianie nie mieli odpowiedzi na dobrze dysponowany tego dnia zespół prowadzony przez Artura Gronka. Czwarta kwarta to dalsza dominacja i powiększanie naszej przewagi nad zespołem prowadzonym przez Jacka Winnickiego.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 92:62 MKS Dąbrowa Górnicza (22:21 | 19:18 | 31:13 | 20:10)

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Zębski 20, Nizioł 17, Jorgensen 15, Pluta 11, Cavars 10, Domarkas 8, Krasuski 6, Herndon 5, Aleksandrowicz 0, Kędel 0.

MKS Dąbrowa Górnicza - Lewis II 18, Małgorzaciak 12, Moore 10, Haney Jr 8, Piechowicz 5, Nowakowski 4, Brenk 3, Sobin 2, Mijović 0, Czujkowski 0.