Po porażce z Kingiem Szczecin, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz wraca do hali Arena na pojedynek z MKS Dąbrowa Górnicza. Wierzymy, że dzięki dopingu naszych kibiców, znowu pokażemy pazur i wygramy swój trzeci mecz w Energa Basket Lidze.

ZREHABILITOWAĆ SIĘ ZA PORAŻKĘ W SZCZECINIE

Mecz w Szczecinie idzie w zapomnienie. Po wyrwanym zwycięstwie z Grupą Sierleccy Czarni Słupsk, wszyscy myśleliśmy, że Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz na dobre wróciła na zwycięską ścieżkę. W sobotnim meczu z Kingiem Szczecin zagraliśmy dwie różne połowy, a nie może być tak, gdy zespół ma aspirować do walki o fazę Play-Off. Dużo niewymuszonych strat, brak koncentracji i przestoje w grze - z tym właśnie boryka się drużyna prowadzona przez Artura Gronka.

Podopieczni Artura Gronka to obecnie drużyna, która popełnia najwięcej strat w całej lidze - średnio 17,2 straty na mecz. Dobre momenty gry przeplatamy tymi słabszymi, w których właśnie popełniamy często niewymuszone straty, a nasi rywale zamieniają je łatwe punkty. Aby myśleć o zwycięstwie z MKSem, musimy dać z siebie wszystko, a każda osoba wchodząca na parkiet musi być gotowa na 110%.

Oprócz spotkania z Milivoje Mijoviciem, który bardzo dobrze zagrał przeciwko nam w sezonie 2020/2022 w barwach GTK Gliwice, do Bydgoszczy powraca Michał Nowakowski. Dla silnego skrzydłowego z Warszawy będzie to drugi sezon w barwach MKSu, a sezon 2019/2020 spędził w Enea Astorii Bydgoszcz. 

SĄSIAD Z LIGOWEJ TABELI

MKS Dąbrowa Górnicza obecnie zajmuje 11 miejsce w ligowej tabeli i legitymuje się takim samym bilansem jak my - 2 zwycięstwa i 4 porażki. Dąbrowianie oprócz występów w Energa Basket Lidze grają również w Alpe Adria Cup. 

W miejsce kontuzjowanego Derrick’a Fennera Jr. Ściągnięty został Steven Haney (poprzedni sezon w Polpharmie Starogard Gdański) ale jak dotąd Amerykanin nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. W barwach kociewskich diabłów był ich liderem, lecz teraz w dwóch spotkaniach nie trafił żadnego rzutu z gry w siedemnaście minut spędzonych na parkiecie. Na jego pozycji trener Jacek Winnicki na pewno nie może narzekać na rotację. Do wykorzystania na pozycji rzucającego obrońcy ma Filipa Małgorzaciaka, który bardzo dobrze wkomponował się i odnajduje się w Energa Basket Lidze oraz Adama Brenka, który desygnowany jest głównie do zadań defensywnych.

Podopieczni Jacka Winnickiego są obecnie drugą drużyną pod względem ilości oddawanych rzutów wolnych. Średnio 23 rzuty wolne na mecz,  przy 80% skuteczności mogą stanowić bardzo ważną broń w sobotnim pojedynku.

Kluczowy pojedynek? Klavs Cavars vs Josip Sobin. Nasz łotewski center jest obecnie najlepiej zbierającym zawodnikiem w całej Energa Basket Lidze. Natomiast dla Josipa Sobina będzie to już piąty sezon spędzony w Polsce. W obecnym sezonie notuje najlepsze statystyki podczas swojego pobytu w kraju nad Wisłą - 11,8 punktu (62% za 2), 75% za 1, 3,8 zbiórki. 

Spotkanie w hali Arena rozpocznie się o godzinie 17:30, a transmisja będzie dostępna na antenie Polsatu Sport Extra / polsatboxgo.pl.

Bilety na to spotkanie są dostępne za pośrednictwem portalu http://abilet.pl oraz w kasie biletowej na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.