Klub Koszykarski Astoria Bydgoszcz SA informuje, że do grona sponsorów strategicznych dołączają Polskie Przetwory – marka Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

W dniu 23.06.2021 w hali Arena, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywają drużyny grające w ekstraklasie – Enea Astoria Bydgoszcz (Energa Basket Liga) oraz Fale Loki Koki Rosmedia KS Basket 25 Bydgoszcz (Energa Basket Liga Kobiet) odbyła się konferencja prasowa, na której ogłoszono wsparcie obydwu klubów przez Krajową Spółkę Cukrową S.A. Na konferencji obecni byli: Pan Tomasz Rega (członek zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A.), Pan Radosław Piesiewicz (Prezes Polskiego Związku Koszykówki oraz Polskiej Ligi Koszykówki), Pan Bartłomiej Dzedzej (Prezes Klubu Koszykarskiego Astoria Bydgoszcz S.A.), Pan Piotr Kulpeksza (Prezes KS Basket 25 Ekstraklasa Bydgoszcz), Michał Chyliński (zawodnik Enea Astorii Bydgoszcz), oraz Karina Michałek (zawodniczka FaleLokiKoki Rosmedia Basket-25 Bydgoszcz).

Bartłomiej Dzedzej, prezes KK Astoria Bydgoszcz SA: „Dołączenie do grona sponsorów strategicznych Polskich Przetworów jest bardzo ważnym wydarzeniem w historii naszego klubu. Jest to kolejny krok w celu budowania silnej koszykówki w Bydgoszczy. Pomoże nam to w dalszym rozwoju i umożliwi wyznaczenie nowych ambitnych celów. Dzięki wsparciu Polskich Przetworów możemy dziś powiedzieć, że celem naszej drużyny w zbliżającym się sezonie będzie awans do fazy Play-Off. Bardzo ważne dla nas jest również, że nasz nowy sponsor strategiczny będzie wspierał nie tylko seniorów Enea Astorii Bydgoszcz, ale także nasze rezerwy występujące w II lidze i grupy młodzieżowe”.

Tomasz Rega, Członek Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej SA: „Krajowa Spółka Cukrowa doskonale Państwo wiecie jest mecenasem Polskiego sportu - jesteśmy sponsorem Polskiej Ligi Koszykówki SA oraz Polskiego Związku Koszykówki od wielu wielu lat. Na przestrzeni ostatnich 10 lat wydaliśmy kilkanaście milionów złotych na Polski sport. Cieszię się z dzisiejszego dnia, ponieważ pomoc Krajowej Spółki Cukrowej dla Polskiej koszykówki wchodzi w nowy etap, szczególnie dla województwa kujawsko-pomorskiego z którego ja pochodzę. Oprócz wsparcia Basketu 25 Bydgoszczy i Astorii Bydgoszcz, szykują się również dwie konferencje z damskim klubem z Torunia oraz z klubem Anwilu Włocławek”.

Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiej Ligi Koszykówki oraz PZKosz: „Jest to nowa era dla Bydgoskiej koszykówki. Dwa kluby z Bydgoszczy będą grały w Enega Basket Lidze z nowym sposnsorem. Dla Basketu 25 będzie to sponsor tytularny, z czego jestem zadowolony i dumny. Na ręce Tomasza Regi składam podziękowania. Dla nas jako centrali – Polskiej Ligi Koszykówki, jest to niezmiernie ważne aby nasze kluby były coraz silniejsze i bogatsze. Mam nadzieję, że razem z tymi pieniędzmi do góry pójdzie ich poziom sportowy. Mam nadzieję, że prezesi którzy zarządzają klubami będą odnosili kolejne sukcesy w nadchodzącym sezonie. Walczymy w kwalifikacjach 5x5 o IO a w odmianie 3x3 odnieśliśmy ogromny sukces. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Krajowej Spółki Cukrowej – która jest sponsorem Polskiej Ligi Koszykówki oraz Polskiego Związku Koszykówki i wspiera wiele klubów Energa Basket Ligi. To co powiedział Pan Tomasz Rega, szykują się dwie następne konferencje – dla Energi Katarzynki Toruń oraz Anwilu Włocławek. Co bardzo nas cieszy i mamy nadzieję, że to co dzisiaj się dzieje będzie trwało przez kolejne sezony. Jest to niezmiernie ważne dla stabilizacji finansowej klubów. Mam nadzieję, żę współpraca Krajowej Spółki Cukrowej z Bydgoskimi klubami będzie się odbywała na najwyższym poziomie. Ta magia bydgoskiej koszykówki będzie trwała i życzymy bydgoskim klubom walkę o najwyższe cele w Energa Basket Lidze i Energa Basket Lidze Kobiet.”

Podczas konferencji prasowej podsumowano wsparcie, jakie otrzymają bydgoskie kluby sportowe występujące w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz cele na nadchodzący sezon 2021/2022. Nasz nowy sponsor strategiczny – Krajowa Spółka Cukrowa S.A. zadeklarował współpracę do końca sezonu 2021/2022. Witamy w czarno-czerwonej rodzinie!