Klub Koszykarski Astoria Bydgoszcz SA informuje, że Mateusz Zębski związał się z naszym klubem umową do końca sezonu 2021/2022.

Mateusz Zębski dołączył do naszej drużyny w pierwszym po 13. latach sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po solidnym sezonie 2018/2019 w Dąbrowie Górniczej, przeniósł się do Bydgoszczy. W sezonie 2019/2020 od początku otrzymał duży kredyt zaufania od Artura Gronka, a efektem tego był jego najlepszy statystycznie sezon w karierze. W średnio 28 minut spędzanych na parkiecie, notował on 12,3 punktu, 7,3 zbiórki i 3,6 asysty na mecz. Bardzo dobra gra zaowocowała podpisaniem nowego kontraktu w Kingu Szczecin. Sezon spędzony w Szczecinie nie był statystycznie tak dobry dla zawodnika jak ten spędzony w Bydgoszczy, ale drużyna prowadzona przez Jesusa Ramireza skończyła rundę zasadniczą na 7. miejscu i w fazie play-off walczyła o awans do półfinałów z Legią Warszawa. 

Teraz historia zatacza koło i Mateusz Zębski ponownie zagra w Enea Astorii Bydgoszcz. Witaj ponownie Zębol!