Były koszykarz Astorii, a od lat trener drużyn młodzieżowych w naszym klubie, Maciej Łabuś, będzie także pełnił w przyszłym sezonie obowiązki asystenta pierwszego trenera zespołu seniorów Enea Astorii.

Maciej Łabuś jest związany z naszym klubem od wielu lat. W przeszłości zawodnik Astorii, a obecnie trener drużyn młodzieżowych będzie łączył dotychczasowe obowiązki z pracą drugiego trenera zespołu seniorów. Nie będzie to jego debiut na ławce szkoleniowej seniorów, w latach 2012-2014 Maciej Łabuś był asystentem Jarosława Zawadki.

Warto przypomnieć, iż oprócz wielu szkoleń organizowanych przez KPZKosz, a także posiadanych uprawnień trenera II klasy, Maciej Łabuś ma za sobą także pobyt w Klinice Trenerskiej Marcina Gortata, gdzie miał możliwość, jako jeden z niewielu trenerów w Polsce, podpatrywać szkoleniowców najlepszej ligi na świecie, amerykańskiej NBA. Liczymy iż zdobyte za oceanem oraz na krajowych parkietach doświadczenie zaprocentuje w pracy z seniorami Enea Astorii.