W dniu dzisiejszym zarząd Enea Astorii ostatecznie porozumiał się z trenerem Konradem Kaźmierczykiem odnośnie nowej umowy, która będzie obowiązywać przez najbliższe 2 lata. Tym samym doskonale znany w Bydgoszczy szkoleniowiec ponownie będzie pierwszym trenerem bydgoskiego zespołu.

 

Trener Konrad Kaźmierczyk z ekipą czarno-czerwonych jest związany od sezonu 2015/16. Szkoleniowiec na początku był asystentem Przemysława Gierszewskiego, a w trakcie rozgrywek przejął stanowisko głównego trenera, kończąc rozgrywki na ostatecznie bardzo dobrym 6. miejscu. W sezonie 2016/17 Kaźmierczyk był już od początku głównym szkoleniowcem bydgoskiej ekipy, jednak w połowie rozgrywek ustąpił stanowiska pierwszego trenera, a zastąpił go Jerzy Chudeusz. Nowy trener nie uzyskiwał jednak z Enea Astorią satysfakcjonujących wyników, wobec czego Kaźmierczyk został przywrócony na pozycję ‘’head coacha” na chwilę przed fazą Play-out. Jak się okazało, była to bardzo dobra decyzja, ponieważ Enea Astoria w pojedynkach o utrzymanie pokonała faworyzowaną ACK UTH Rosę Radom 3-0 i utrzymała się na zapleczu ekstraklasy, a trener pochodzący ze Słupska w opinii wielu osób był głównym autorem tych zaskakujących rozstrzygnięć.

Bardzo cieszymy się, że trener Kaźmierczyk postanowił pozostać w Bydgoszczy na dłużej i mamy nadzieję, że wspólnie z biegiem czasu będziemy przeżywać oczekiwany progres w wynikach Enea Astorii w rozgrywkach I ligi!