Tym razem było naprawdę blisko... Zabrakło parędziesiąt sekund a cieszylibyśmy się z pierwszego zwycięstwa na drugoligowych parkietach w tym sezonie. W 20. kolejce spotkań grupy "A" II ligi mężczyzn musimy uznać wyższość AZS UMK Toruń 75:74.

Wielkie brawa należą się podopiecznym Macieja KulczykaJakuba Dłuskiego. W naszej grze widać było walkę, determinację i chęć wygranej. Przez prawie 39 minut spotkania prowadziliśmy, ale w samej końcówce zabrakło nam zimnej krwi i to podopieczni trenera Kamila Michalskiego cieszyli się ze zwycięstwa.

Bardzo dobrze weszliśmy w mecz, wymuszaliśmy dużo fauli i nie forsowaliśmy swoich rzutów w ataku. 8 punktów w pierwszych dziesięciu minutach zanotował Adam Frąckiewicz i na koniec tej części gry zeszliśmy z jednopunktowym prowadzeniem. W kolejnej kwarcie konsekwentnie graliśmy swoją koszykówkę pomimo kłopotów z faulami naszej dwójki podkoszowych graczy - Maksa Estkowskiego Adama Frąckiewicza. Odpowiedzialność za akcje pod koszem wziął na siebie Paweł Kopycki i schodząc do szatni mieliśmy sześciopunktową zaliczkę.

O zwycięzcy spotkania zadecydowały ostatnie akcje, w których Paweł Kopycki trafił dwa rzuty wolne wyprowadzając Enea UTP Astorię na trzypunktowe prowadzenie. Goście odpowiedzieli celnym lay-upem Mikołaja Rafajczaka przy którym był faulowany i mógł doprowadzić do dogrywki. Jednak pomylił się na linii rzutów osobistych, a zbiórkę w obronie zaliczył Adam Frąckiewicz. Młodszy brat Łukasza Frąckiewicza rozegrał bardzo dobrze zawody (22 punkty i 13 zbiórek). Na 36 sekund do końca, nasz rzut nie znalazł drogi do kosza, a zbiórkę w obronie zanotował Marcin Wieluński, przy której był faulowany - następnie wykorzystał dwa rzuty wolne i zespół AZS UMK Toruń wyszedł na pierwszy w tym spotkaniu prowadzenie 74:75. To podopieczni Macieja Kulczyka mieli rzut na zwycięstwo ale nie znalazł on drogi do kosza.

Enea UTP Astoria Bydgoszcz 74:75 AZS UMK Toruń (18:17 | 21:16 | 20:20 | 15:22)

Enea UTP Astoria Bydgoszcz - Frąckiewicz 22, Kopycki 20, Afeltowicz 9, Weselski 8, Estkowski 4, Bochat 4, Goszczyński 2, Ziółkowski 2, Sypniewski 2, Makowski 1, Wiśniewski 0.

AZS UMK Toruń - Ratajczak 22, Kondraciuk 22, Grochowski 11, Wieluński 7, Lambraski 4, Krużyński 4, Lambarski 3, Murowicki 2, Chojnacki 0, Maćkiewicz 0, Malinowski 0.