W następnym spotkaniu na zapleczu Orlen Basket Ligi zmierzymy się w Warszawie z KKS Polonią. Będzie to dla nas kolejna szansa na przełamanie złej wyjazdowej passy, która trwa już bardzo długo. Czy zatem w stolicy odwrócimy złą kartę?

KKS Polonia w tym sezonie nie zachwyca. Podopieczni trenera Jakuba Pendrakowskiego wygrali dotychczas trzy z dziesięciu spotkań. Warszawianie ograli w tym czasie AZS AGH Kraków, MKKS Żak Koszalin oraz Weegree AZS Politechnikę Opolską. Liderem drużyny jest Maksymilian Motel, który w poprzednim sezonie miał swój spory udział w awansie do ekstraklasy Dzików Warszawa. Wraz z nim do Polonii przeniósł się także Przemysław Kuźkow, który ostatnio wrócił do gry po przerwie spowodowanej kontuzją.

Bardzo ważną rolę w klubie ze stolicy odgrywa także Michał Kierlewicz. Obaj, wraz z Damianem Cechniakiem, rozgrywają wspólnie już kolejny sezon i notują niezłe cyferki. Problemem warszawiaków jest jednak to, że mają oni stosunkowo krótką ławkę rezerwowych. Rozszerzył ją wprawdzie Michał Wojtyński, który przybył do ekipy w trakcie gdy pauzował wspomniany już Kuźkow, ale nie zdołał on jeszcze wskoczyć na właściwe tory.

My także cały czas szukamy swojej dobrej formy na wyjazdach. W domu mamy bowiem bilans 5-0, ale poza SISU Areną nie potrafimy odnosić zwycięstw. Dotychczas dwa punkty zdołaliśmy przywieźć jedynie spod Wawelu. Później nadeszła seria kolejnych porażek, której nie przerwaliśmy także przed tygodniem, mierząc się w Kołobrzegu z Sensation Kotwicą.

W Warszawie na papierze będziemy faworytem, ale musimy koniecznie niezłą grę w Bydgoszczy przenieść do obcej hali. Ostatnio pokazaliśmy, że dobra obrona nie jest nam obca i przeciwko liderowi z Wałbrzycha potrafiliśmy zatrzymać rywali na niecałych pięćdziesięciu punktach. Podobna gra w defensywie zapewne także zapewniłaby nam sukces w meczu z Polonią, ale na wyjazdach tracimy średnio 78 punktów przy nieco ponad sześćdziesięciu siedmiu, które rywale zdobywają przeciwko nam w SISU Arenie.

Nasze spotkanie z KKS Polonią będzie ostatnim starciem rozegranym w ramach 11. kolejki rozgrywek Pekao S.A. I ligi koszykówki. Początek zaplanowano w niedzielę na godzinę 20:00. Transmisja będzie dostępna w serwisie Emocje.TV. Link: https://emocje.tv/live/2509/kks-polonia-warszawa-enea-abramczyk-astoria-bydgoszcz.