W kolejnym spotkaniu na zapleczu Orlen Basket Ligi nasza drużyna zmierzy się Górnikiem Zamek Książ Wałbrzych. W ostatnich latach ekipa z Dolnego Śląska bezskutecznie próbowała awansować do ekstraklasy. W tym sezonie nie mówi o tym głośno, ale na razie jej gra wygląda bardzo dobrze.

Górnik Zamek Książ sezon 2023/24 rozpoczął źle, bo od wyjazdowej porażki w Kołobrzegu. W tym spotkaniu gra podopiecznych Andrzeja Adamka wyglądała rozczarowująco, ale prawda jest też taka, że późno budowany zespół potrzebował czasu, by się zgrać. I z każdym kolejnym starciem wyglądało to już dużo lepiej.

Wałbrzyszanie odnieśli od tego momentu same wygrane i z bilansem 8 zwycięstw i 1 porażką na koncie zajmują pozycję lidera tabeli zaplecza ekstraklasy. Drużyna Górnika jest bardzo doświadczona. Liderami są Piotr Niedźwiedzki i Francis Han. Z kolei z ławki świetne wejścia w tym sezonie notuje Konrad Dawdo. Drużyna trenera Adamka to mieszanka rutyny z młodością, co łączą gracze pracujący na swoje nazwisko, jak właśnie wspomniany już Dawdo.

My z kolei jesteśmy w głębokim kryzysie, bo tak otwarcie należy to określić. Nasz cel się nie zmienia, ale po trzech wyjazdowych porażkach z rzędu nastroje nie są najlepsze. Kolejno przegraliśmy w Opolu, Krośnie i ostatnio w Kołobrzegu. Po drodze była jeszcze porażka w sparingowym starciu w Gdyni, a przed domowym meczem z GKS-em Tychy, polegliśmy także w Radomiu. Widać więc wyraźnie, że poza SISU Areną nie potrafimy się odnaleźć.

Zupełnie inaczej jest jednak w Bydgoszczy i w tym w głównej mierze upatrujemy swojej szansy w środowej potyczce. Dotychczas wygraliśmy u siebie z Sokołem Międzychód, Żakiem Koszalin, Decką Pelplin oraz wspomnianym już GKS-em. Nasi domowi rywale byli więc drużynami z różnym potencjałem, ale za każdym razem okazywaliśmy się lepsi. Jak jednak będzie w środę?

Nasz najbliższy przeciwnik - jak pokazuje ligowa tabela - jest rywalem z najwyższej możliwej półki i powoli wyrasta na faworyta rozgrywek, choć o awansie wprost nikt w Wałbrzychu na razie nie mówi. Wyniki osiągane przez podopiecznych trenera Adamka pokazują jednak, że Górnik może być niezwykle groźny w bieżących rozgrywkach, skoro już teraz ma bilans 8-1.

Początek środowego spotkania zaplanowano na godzinę 19:00. Transmisję przeprowadzi serwis Emocje.TV. Link do meczu: https://emocje.tv/live/2481/enea-abramczyk-astoria-bydgoszcz-gornik-zamek-ksiaz-walbrzych.