Po kilkunastodniowej przerwie rozgrywki Pekao S.A. I ligi wracają do rywalizacji. Tym razem zmierzymy się w wyjazdowym starciu z Sensation Kotwicą Kołobrzeg. Zespół Rafała Franka ma na własnym terenie bilans 2-2. My na wyjazdach z kolei 1-3…

Z trzech ostatnich delegacji ani razu nie wróciliśmy w roli drużyny wygranej. Bardzo więc chcielibyśmy to zmienić w sobotę w Kołobrzegu. Zadanie będzie jednak niełatwe, bowiem Sensation Kotwica jest ekipą bardzo nieprzewidywalną, która potrafiła już w tym sezonie ograć Górnik Zamek Książ Wałbrzych, ale też przegrać z AZS-em AGH Kraków. Warto dodać, że w obu przypadkach były to domowe starcia dla kołobrzeżan.

Spotkanie w hali Milenium będzie zapewne bardzo sentymentalne dla naszego kapitana, Piotra Śmigielskiego, który w poprzednich dwóch latach bronił barw „Czarodziejów z wydm”. Doświadczony obwodowy zarówno w jednym, jak i drugim sezonie zdobywał dokładnie po 10,6 punktu. Drużynowo lepsze były dla niego pierwsze rozgrywki spędzone w Kołobrzegu, gdzie otarł się o finał zaplecza ekstraklasy. Ostatnio było już gorzej i „Śmigło” musiał uznać w I rundzie wyższość Damiana Jeszke i Filipa Zegzuły, czyli tym samym zespołu HydroTrucka Radom.

W tym sezonie zdecydowanym liderem Sensation Kotwicy jest Damian Pieloch. Doświadczony skrzydłowy przeżywa niejako drugą młodość. Owszem, to bardzo klasowy zawodnik na poziomie pierwszej ligi, niemniej tak dobrych liczb, jak ma na razie w tym sezonie, nie miał dawno. Po odejściu Śmigielskiego oraz Mikołaja Kurpisza, to właśnie 34-latek okazuje się najlepszym graczem kołobrzeżan, który ma jedna duże wsparcie od dwójki innych obwodowych.

Tymi koszykarzami są Paweł Dzierżak oraz Daniel Ziółkowski. Ponad dziesięć punktów zdobywa także Remon Nelson, jednak jego selekcja rzutów jest słabsza niż wymienionego duetu. Swoje robią też Jakub Motylewski i Szymon Długosz, a także sprowadzony przed sezonem Patryk Wydra. I to tyle. Ekipa z Kołobrzegu ma stosunkowo wąski skład, co udało się wykorzystać drużynie z Krakowa, która grając bardzo agresywnie, zmusiła aż czterech rywali do popełnienia pięciu fauli. I to także powinna być wskazówka dla nas na sobotni mecz.

Przed tygodniem, by pozostać w rytmie meczowym, zagraliśmy wyjazdowe spotkanie sparingowe w Gdyni. Ulegliśmy w nim Arce, ale zapewne był to bardzo cenny materiał szkoleniowy dla naszego sztabu trenerskiego przed dalszą rywalizacją w Pekao S.A. I lidze. A najbliższy sprawdzian, w którym wynik nie będzie już sprawą drugorzędną, już w Święto Niepodległości, czyli 11 listopada. Początek starcia zaplanowano na godzinę 18:00. Transmisja w serwisie Emocje.TV: https://emocje.tv/live/2471/sensation-kotwica-kolobrzeg-enea-abramczyk-astoria-bydgoszcz