Nie zwalniają tempa rozgrywki I ligi mężczyzn. Ledwo opadły emocje po środowej wygranej Enea Astorii ze Spójnią Stargard, a już jutro w Kołobrzegu powalczymy o kolejne zwycięstwo.

 

 

Beniaminek prowadzony przez duet trenerski Paweł Blechacz - Jakub Żabczak przegrał cztery z pięciu spotkań w rundzie rewanżowej. Poniekąd usprawiedliwieniem takiego wyniku niech będzie fakt, że tylko raz Kotwica zagrała w tym roku przed własną publicznością, odnosząc właśnie na własnym obiekcie zwycięstwo nad wyżej notowanym tyskim GKS-em. To właśnie we własnej hali Kotwica zanotowała 5 z 7 dotychczasowych wygranych, więc można zaryzykować stwierdzenie, że jest to zespół własnego parkietu.

Enea Astoria wygrała za to tylko jeden mecz w hali rywala, pokonując w Kłodzku Zetkame. Nasz zespół, podobnie do beniaminka z Kołobrzegu, tylko raz schodził w tym roku z parkietu jako zwycięzca, a miało to miejsce w ostatniej kolejce, w której pokonaliśmy faworyzowaną Spójnię Stargard 94:83. Po 20 kolejkach I ligi oba zespoły dzielą 2 punkty meczowe w ligowej tabeli i nie ma co ukrywać, cel dla jednej i drugiej drużyny, to bezpieczne utrzymanie na zapleczu ekstraklasy.

Kotwica i Enea Astoria dysponują podobnym potencjałem sportowym. Obie drużyny to mieszanka rutyny z młodością. Wyróżniające się postacie w zespole naszego najbliższego rywala to Adrian Suliński i Łukasz Bodych, co raz lepsze występy notuje pozyskany w trakcie sezonu z sopockiego Trefla Paweł Dzierżak. Z naszej strony środowy mecz ze Spójnią najdobitniej wyłuszczył czołowe postacie naszego zespołu. Forma i aktualna dyspozycja kwartetu Bierwagen – Szyttneholm – Fatz – Gospodarek ma wymierny wpływ na grę i wynik naszego zespołu.

Jeśli w sobotę zagramy na takim samym poziomie jak w meczu ze Spójnią, to najprawdopodobniej Kotwica przedłuży swoją serię porażek z rzędu do czterech. Nasz sztab trenerski jak i sami kibice liczą, że wydajnie wspomnianą czwórkę wesprą gracze młodzi. Mikołaj Motel, Sebastian Dąbek czy Paweł Krefft także swą postawą mogą przechylić szalę tego ważnego dla nas pojedynku. Wszyscy liczymy, że uda nam się pokonać ponownie Kotwicę, którą ograliśmy w I rundzie 84:79.

Sobotni mecz obu drużyn będzie można zobaczyć na żywo, w celu uruchomienia relacji należy kliknąć >>>tutaj<<<. Początek meczu o godzinie 18.00.