DOBRA ARENA OSTRÓW

Zdecydowanie dobre wspomnienia mamy z Areną Ostrów. Podczas inaugurującego meczu w tamtym sezonie wygraliśmy ze „Stalówką” 86:78 a najlepszym zawodnikiem był Corey Sanders, który skończył spotkanie z dorobkiem 21 punktów i 9 asyst. W miejsce Corey’a do Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz ściągnięty został Litewski rozgrywający - Dominykas Domarkas. Zdecydowanie pierwszego meczu „Domas” nie może zaliczyć do udanych. Pomimo naszego wysokiego zwycięstwa, Dominykas w 20 minut spędzonych na parkiecie zanotował 2 punkty i 3 asysty, a za kreowanie kolegów bardziej odpowiedzialny był rezerwowy rozgrywający - Andrzej Pluta (5 asyst w 18 minut spędzonych na parkiecie). 

Nasza dwójka rozgrywających nie będzie miała łatwo, na ich pozycjach Igor Milicić ma do dyspozycji James’a Palmera oraz Evangelosa Mantzarisa. W spotkaniu z WKS Śląskiem Wrocław mogliśmy zauważyć również, że za nacisk na piłkę odpowiedzialny był Trey Dreschel

Gdzie w takim razie możemy szukać przewag w walce z aktualnym mistrzem Polski? Spotkanie z Asseco Arką Gdynia pokazało, że w walce podkoszowej bardzo dobrze czuje się łotewski center Klavs Cavars. Przeciwko bardzo silnym przeciwnikom jacy są Adrian Bogucki i Adam Hrycaniuk nasz center zanotował aż 14 zbiórek (w tym 8 w ataku). Teraz przyjdzie mu zmierzyć się z bardziej mobilnymi centrami - Jakubem Wojciechowskim oraz Damianem Kuligiem. Bardzo dobrą zmianę dał w tamtym spotkaniu Markus Lončar, szczególnie po bronionej stronie parkietu.

 

JAK MOCNA JEST STAL?

Zespoły prowadzone przez Igora Milicicia zawsze potrzebowały czasu, aby wejść na swój wysoki poziom. Zeszły sezon drużyna z Ostrowa zakończyła na pierwszym miejscu, oraz została wicemistrzem Fiba Europe Cup. Bardzo dobre wyniki i sukces z sezonu 2020/2021 rozpaliły apetyty aktualnych mistrzów Polski i w sezonie 2021/2022 będziemy mogli zobaczyć „Stalówkę” w koszykarskiej lidze mistrzów. Drużyna prowadzą przez Igora Milicicia w takim wypadku może skorzystać z zakontraktowania sześciu obcokrajowców. Zawodnicy, których w tym sezonie zakontraktował Igor Milicić mają dużą wymienność pozycji. Rozgrywający James Palmer Jr., może grać zarówno na pozycji numer jeden, dwa lub trzy przy wzroście 196 cm. Trey Dreschel, który niedawno dołączył do zespołu może bronić wszystkie pozycje od 1 do 3. O zwycięstwo w Arenie Ostrów będzie niezwykle ciężko, ale dotychczasowe mecze pomiędzy obydwoma szkoleniowcami pokazały, że gra zawsze toczy się do ostatniej minuty.

Spotkanie w Arenie Ostrów rozpocznie się o godzinie 20:00 i będzie można je obejrzeć na platformie emocje.tv.