Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz miała rozpocząć zmagania w pierwszy weekend września, lecz mecz z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski został przełożony na 15 września, dlatego sezon 2021/2022 zainaugurujemy 11 września w Arenie Gdynia. Wiemy, że będziemy mogli liczyć na wsparcie naszych kibiców, którzy wybierają się do Gdyni aby wspomóc nas swoim dopingiem!

ROZPOCZĄĆ Z WYSOKIEGO „C”

Wszystkie zespoły (oprócz nas i Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski) mają za sobą rozegrane spotkania w sezonie 2021/2022. My na swoją inaugurację musieliśmy czekać aż do 11 września. Głodni gry i spragnieni pierwszego zwycięstwa w tym sezonie udajemy się do Gdyni na pojedynek z Asseco Arką. Nasi najbliżsi rywale mają za sobą przegraną w stolicy z Legią Warszawa 59:79. Tamtego dnia, w drużynie Milosa Mitrovicia najlepsi byli Wojciech Tomaszewski, Novak Music oraz Adam Hrycaniuk - wszyscy skończyli spotkanie z dorobkiem 10 punktów. Jedyny zagraniczny zawodnik Asseco Arka - Novak Music, musiał opuścić parkiet po doznanej kontuzji stawu skokowego, a jego występ w sobotnim spotkaniu stoi pod znakiem zapytania. Podobnie sprawa ma się z bardzo doświadczonym zawodnikiem - Filipem Dylewiczem, który nie zagrał w spotkaniu z Legią Warszawa.

Po sześciu meczach kontrolnych, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz w końcu zainauguruje sezon 2021/2022. Ze wszystkich sparingów przed sezonem przegraliśmy tylko jeden, a cały sztab trenerski dobrze ocenia przepracowany okres przedsezonowy.

STARY ZNAJOMY

W drużynie prowadzonej przez Milosa Mitrovicia obecnie znajduje się Adrian Bogucki. 21-letni center swój poprzedni sezon spędził w naszej drużynie, do której dołączył w miejsce kontuzjowanego Łukasza Frąckiewicza. W 22 minut spędzone na parkiecie, Adrian notował średnio 10 punktów, 6,7 zbiórek i 0,5 bloków na mecz. Po zdecydowanie udanym sezonie w Bydgoszczy, pochodzący z Leszna center postanowił przenieść swój talent nad morze, gdzie w strefie podkoszowej występuje razem z jednym z najbardziej doświadczonych obecnie centrów w lidze - Adamem Hrycaniukiem.

Spotkanie w Gdynia Arena rozpocznie się o godzinie 15:30 i będzie można je obejrzeć na platformie emocje.tv.