Na początku przerwa na mecze Suzuki Pucharu Polski, następnie mecze Repzentacji Polski w bańce w Gliwicach, a na sam koniec aż 7 przypadków koronawirusa w naszym zespole. Razem daje to nam 29 dni rozłąki z koszykówką. Najważniejsze, że po tak długim czasie, zespół potrafił wyjść i walczyć z bardzo dobrą jakością w Starogardzie Gdańskim, gdzie pokonał Polpharmę 98:77.

Od początku spotkania widać było, że podopieczni Artura Gronka byli głodni gry co potwierdzała bardzo dobra gra w obronie. Gospodarze starali się zaskoczyć nas strefą 1-3-1, lecz byliśmy na to bardzo dobrze przygotowani. Po pierwszej kwarcie, tablica wyników wskazywała remis, po 21. W drugiej kwarcie, między innymi dzięki bardzo udanym akcjom Jakuba Nizioła oraz asystom Coreya Sandersa udało nam się wypracować przewagę, która pod koniec kwarty wyniosła dziewięć punktów. W szeregach Polpharmy Starogard Gdański bardzo dobre spotkanie rozgrywał Joe Furstinger, który sprytnie wymuszał faule Adriana Boguckiego.

Po zmianie stron, podopieczni Artura Gronka wrzucili piąty bieg i zaczęli swoją dominację w spotkaniu 27. kolejki Energa Basket Ligi. Z bardzo dobrej strony pokazali się rezerwowi - Zane Waterman oraz Michał Krasuski, którzy skończyli spotkanie z dorobkiem 12 i 10 punktów. Pod koniec spotkania, przewaga wypracowana przez Enea Astorię była tak duża, że Artur Gronek postanowił dać minuty graczom, którzy niezbyt często pojawiają się na parkiecie w tym sezonie. Swoje pierwsze punkty w ekstraklasie zdobył Paweł Kopycki, a Dorian Szyttenholm zdobywając dwa punkty nadal śrubuje swój rekord, który aktualnie wynosi 4311 punktów. Enea Astoria zaznaczyła swoją dominację nad ekipą ze Starogardu Gdańskiego zdobywając aż 56 punktów z "pomalowanego".

Zarówno sztab jak i zawodnicy mają mało czasu na przygotowania do meczu z Asseco Arką Gdynia, ponieważ jest on już we wtorek o godzinie 20:00. Transmisję z tego spotkania obejrzycie na platformie Emocje.tv.

Polpharma Starogard Gdański 77:98 Enea Astoria Bydgoszcz (21:21 | 19:28 | 22:28 | 15:21)

Polpharma Starogard Gdański - Kowalczyk 19, Furstinger 17, Allen 13, Surmacz 6, Williams 5, Jarecki 5, Walda 4, Johnson 4, Haney 2, Itrich 2, Reszka 0, Urbański 0.

Enea Astoria Bydgoszcz - Nizioł 14, Sanders 13, Waterman 12, Loncar 12, Bogucki 11, Krasuski 10, Dambrauskas 8, Chyliński 8, Gabrić 7, Szyttenholm 2, Kopycki 1.