Spotkaniem z HydroTruckiem Radom musieliśmy zmazać plamę po złej grze naszych koszykarzy w drugiej i trzeciej kwarcie derbów z Polskim Cukrem Toruń. Do meczu przystąpiliśmy bez Pauliusa Dambrauskasa, który doznał lekkiego urazu na jednym z treningów. Zawodnik będzie już do dyspozycji trenera Artura Gronka podczas następnego spotkania ligowego.

Wygrywając pierwszą kwartę 33 do 20, na pewno nie mogliśmy osiąść na laurach. Mając w pamięci ostatnie spotkanie w Toruniu, z tyłu głowy musieliśmy pamiętać, że czeka nas jeszcze 30 minut spotkania z niewygodnym przeciwnikiem jakim jest HydroTruck Radom. Bardzo dobrze mecz rozpoczął wcześniej wspomniany Michał Chyliński i Corey Sanders, którzy razem do przerwy uzbierali 23 z 47 punktów zespołu. Na przerwę schodziliśmy z szesnastopunktową zaliczką, co było dobrą prognozą na kolejne dwadzieścia minut spotkania.

Całe spotkanie graliśmy bardzo dobrze w obronie, efektem czego HydroTruck zdobył zaledwie 3 punkty przez 5 minut trzeciej kwarty. To, czego obawialiśmy się najbardziej, a mianowicie naszych przeciwników, którzy powrócą do spotkania po swojej udanej serii rzutowej mogło stać się faktem, bo z 30 punktów przewagi, radomianie zmniejszyli straty do 16 punktów.

O ostatniej kwarcie spotkania możemy tylko napisać, że dokonała się historyczna chwila, gdzie na minutę i dziesięć sekund do końca spotkania swoje punkty zdobył powracający po kontuzji Dorian Szyttenholm. Punkty zdobyte przez naszą Legendę były o tyle ważne, że dały mu pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników Astorii Bydgoszcz w historii. Dorian, od dzisiaj jesteś na pierwszym miejscu!

HydroTruck Radom 72:85 Enea Astoria Bydgoszcz (20:33 | 11:14 | 24:24 | 17:14)

HydroTruck Radom – Neal 12, Lewandowski 12, Zegzuła 9, Ostojić 9, Kurpisz 9, Stankowski 7, Griffin 6, Prahl 5, Piechowicz 3, Tomaszewski 0.

Enea Astoria Bydgoszcz – Chyliński 20, Sanders 17, Gabrić 13, Loncar 8, Frąckiewicz 8, Nizioł 6, Krasuski 6, Nowakowski 5, Szyttenholm 2, Aleksandrowicz 0.