Faworytem dzisiejszego meczu byli gospodarze, ale pierwsze 5 minut 2:10 wygrali przyjezdni. Druga część I kwarty była już bardziej wyrównana, ale UMKS dosyć niespodziewanie utrzymywał kilku punktowe prowadzenie. W drugiej odsłonie dzisiejszego pojedynku Mateusz Bierwagen do spółki z Piotrem Robakiem wyprowadzili Franz Astorię na prowadzenie. Jak się później okazało mocne uderzenie na początku II kwarty było zwiastunem świetnie rozegranej tej części spotkania. Gospodarze bez skrupułów karcili kielczan za ich własne błędy przyspieszając z minuty na minutę. Ostatecznie na przerwę schodziliśmy prowadząc 43:28.

Po zmianie stron „Asta” kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie, choć momentami przy biernej postawie w obronie naszego zespołu goście niwelowali nieco straty, ale cały czas prowadziliśmy różnicą 10-12 punktów. Kielczanie nie mieli jednak pomysłu jak pokonać gospodarzy, jedynym graczem, który próbował przeciwstawić się Franz Astorii był Marcin Wróbel. Bez wsparcia kolegów nie miał on jednak szansy z gospodarzami, w szeregach których równo punktowało 6 graczy, a praktycznie każdy z zawodników pojawiający się na parkiecie wnosił coś do gry. Mimo iż III i IV kwartę wygrali goście to zwycięstwo i komplet punktów został w Bydgoszczy.

Dzisiejsza wygrana należała do tych z gatunku „planowanych”. Cały zespół zagrał dobre, równe zawody, cieszy szczególnie postawa rezerwowych, którzy zdobyli w tym meczu 31 punktów i w pełni wykorzystali minuty otrzymane od trenera Jarosława Zawadki. Wojciech Fraś i Dorian Szyttenholm zaliczyli double – double, cały zespół zaliczył 23 asysty. Nasza wygrana mogłaby być jeszcze okazalsza, gdyby nie mocno przeciętna skuteczność z linii rzutów wolnych (56,3%).

Franz Astoria Bydgoszcz – UMKS Kielce 86:75 (14:20; 29:8; 23:26; 20:21)

Franz Astoria: Laydych 16, Lewandowski 13, Bierwagen 13, Szyttenholm 12, Małgorzaciak 1 oraz Fraś 16, Robak 10, Andryańczyk 3, Obarek 2, Rąpalski 0, Szafranek 0

UMKS: Wróbel 21, Król 14, Tokarski 13, Makuch 11, Fąfara 8 oraz Miernik 4, Busz 3, Osiakowski 1, Bacik 0, Kamecki 0

Sędziowie: Sławomir Moszakowski, Krzysztof Tuński, Radosław Szagun

Widzów: 300

Przypominamy o zapisach na wyjazdowy mecz do Torunia, który odbędzie się 6 marca.