Dwa mecze w ciągu dwóch dni rozgrywali nasi gracze w II lidze. Wczoraj znacząco przegrali z KSK Noteć Inowrocław 52:112, natomiast dzisiaj ulegli zespołowi MKKS Żak Koszalin 76:98. Była to osiemnasta kolejna porażka Enea UTP Astorii Bydgoszcz na tym poziomie rozgrywek. Zespół prowadzony przez Macieja Kulczyka, zbudowany w dużej mierze z graczy występujących w rozgrywkach U18 oraz U20 nie miał dużych szans przeciwko lepiej doświadczonym graczom z Koszalina.

Od początku trzeciej kwarty nastąpiła zmiana nastawienia naszych graczy, a MKKS Żak Koszalin miał problem ze zdobyciem punktów. Trzecią część spotkania skończyliśmy 28:11 i po raz pierwszy wyszliśmy w meczu na prowadzenie. Zupełny zwrot akcji nastąpił w ostatniej kwarcie. Tym razem to my mieliśmy problemy ze zdobyciem punktów a goście znakomicie rozbijali naszą obronę. Ostatecznie, goście wygrywają 98:76 i wywożą dwa punkty z Bydgoszczy.

Enea UTP Astoria Bydgoszcz 76:98 MKKS Żak Koszalin (14:24 | 26:32 | 28:11 | 8:31)

Enea UTP Astoria Bydgoszcz - Kopycki 25, Bochat 12, Frąckiewicz 11, Ziółkowski 6, Estkowski 5, Maroszek 5, Sypniewski 3, Makowski 2, Lebiedziński 2, Afeltowicz 0, Goszczyński 0.

MKKS Żak Koszalin - Adamkiewicz 18, Bielecki 12, Jaśkiewicz 11, Koziorowicz 11, Zarzeczny 10, Lasota 10, Czubak 8, Berdzik 7, Naczlenis 7, Iwanisik 4.