Parę słów o gościach:

 

W porównaniu z poprzednim sezonem, w drużynie MKSu doszło do "przemeblowania zespołu". Skład opuścili Mathieu Wojciechowski (teraz WKS Śląsk Wrocław), Cleveland Melvin (obecnie King Szczecin), Bartłomiej Wołoszyn (teraz Asseco Arka Gdynia) oraz dobrze znany bydgoskim kibicom, Mateusz Zębski. Ten ostatni na pewno nie może narzekać na przeprowadzkę do grodu nad Brdę. W tym sezonie, pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego skrzydłowy notuje najlepsze statystyki w swojej karierze - średnio 11 punktów, 8 zbiórek i prawie 3 asysty na mecz. 

MKS Dąbrowa Górnicza dotychczas legitymuje się bilansem 3:3, w tym przegrała w ostatniej kolejce z niżej rozstawioną Legią Warszawa, która po pozyskaniu Michała Michalaka ewidentnie ożyła. Dąbrowianie mają w swoich szeregach dobrych obcokrajowców którzy stanowią o sile zespołu. Na pierwszy plan zawsze wychodzi Dominic Artis, który notuje fenomenalne statystyki - średnio 24,5 punktu (51% z gry, 94% z wolnych), 5,2 zbiórki, 5,8 asyst, 27,2 eval w niespełna 36 minut spędzonych na parkiecie. To on jest generałem i główną bronią MKSu Dąbrowa Górnicza. Oprócz rozgrywającego Dominica Artisa, w zespole gości wyróżnia się  jeszcze Robert Johnson, który jak na rzucającego obrońcę zbiera notuje dużo zbiórek - średnio 7 na mecz. Atletyczny amerykanin jest drugą opcją w ataku gości. 

A co z nami? 

 

Bilans 2-4, zwycięstwa z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski jeszcze przed roszadami w składzie oraz Legią Warszawa przed wzmocnieniami (niedawno do zespołu dołączył Michał Michalak oraz AJ English). Znaczna przegrana z wicemistrzem - Polskim Cukrem Toruń, walka jak równy z równym z aktualnym mistrzem Polski - Anwilem Włocławek i w ostatniej kolejce potknięcie naszego zespołu i przegrana z HydroTruckiem Radom. Na pewno to ostatnie spotkanie pokazało, że liga jest bardzo wyrównana i do każdego meczu należy podchodzić indywidualnie. Pod nieobecność Michała Chylińskiego, większą rolę w zespole dostał Kris Clyburn, który świetnie wpasował się z zespół i stał się najjaśniejszym punktem naszego zespołu. W 6 meczach, nasz amerykański obrońca notuje średnio 17 punktów (42,9% za 2, 37,5% za 3 i 90,9% za 1), 2 zbiórki, 1,5 asyst w 26 minut spędzonych na boisku. W dwóch ostatnich spotkaniach formę złapał Michał Nowakowski, który zdobył po 20 punktów (spotkania z Stelmetem Enea BC Zielona Góra i HydroTruckiem Radom). 

 

Nasz rywal:

MKS Dąbrowa Górnicza

Miejsce w tabeli: 10. (bilans 3-3, dom 2-1, wyjazd 1-2)

Statystycznie: 

Enea
Astoria
Bydgoszcz
vs. MKS
Dąbrowa Górnicza
87,8 pkt punkty
(średnio)
88,3 pkt
46,4 % % za 2 51,0 %
41,2 %  % za 3 40,3 % 
67,3 %  % za 1 80,0 % 
44,7 %  % z gry 46,9 % 
40,5 zb  Zbiórki 35,33 zb 
18,7 as  Asysty 18,3 

 

Spotkanie z MKSem Dąbrowa Górnicza odbędzie się w hali "Arena" przy ul. Toruńskiej 59 o godzinie 19:30. Bilety dostępne w sprzedaży internetowej, za pośrednictwem portalu http://astoriabydgoszcz.ticketik.pl

Transmisja spotkania w serwisie http://emocje.tv.

Sponsorem spotkania jest miasto Bydgoszcz.

#WracamyDoElity #Bydgoszcz #plkpl