W sobotni wieczór koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz oraz FutureNet Śląska Wrocław rozpoczęli rywalizację finałową. W trakcie II kwarty gospodarze zyskali 9 punktowe prowadzenie jednak od stanu 41:32 to koszykarze naszej drużyny zdobyli 9 punktów i wrócili do gry. Ostatecznie po pierwszej wyrównanej połowie prowadziliśmy jednym punktem, a na tablicy widniał wynik 52:51.

Trzecia kwarta ustawiła spotkanie. W tej części gry nasi zawodnicy dzięki bardzo twardej obronie i konsekwentnej grze w ataku wypracowali wyraźne prowadzenie. Przed czwartą kwartą na tablicy wyników mieliśmy trzynastopunktowe prowadzenie Astorii.

W czwartej kwarcie potrafiliśmy odskoczyć rywalom na 18 punktów przy wyniku 79:61. Wtedy jednak zespół Śląska serią punktową 11:0 doprowadził do wyniku 79:72 i różnicy tylko 7 punktów. Ważną trójkę trafił w tym momencie Kuba Dłuski i ponownie odskoczyliśmy na 10 punktów. Po chwili kolejną trójkę trafił Marcin Nowakowski . Ostatecznie sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 97:79.

Cała drużyna zasługuje na słowa uznania. Mecz z zdobyczami powyżej 12 punktów zakończyło dziś sześciu graczy. W pierwszym spotkaniu naszą siłą była cała drużyna, a każdy zawodnik który wszedł na parkiet miał swój udział w dzisiejszym zwycięstwie.