Pokonujemy po dogrywce zespół BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 94:88! Świetnie zaprezentowaliśmy się publiczności zgromadzonej przed telewizorami oraz w hali Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewarysta Estkowskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Mecz rozpoczął się po myśli trenera Gronka, graliśmy twardo w obronie i bardzo szybko w ataku. Pierwszy zławki wszedł Michał Aleksandrowicz który rozegrał tego dnia perfekcyjne zawody. To on dał sygnał do argesywnej obrony i konsekwentnego realizowania założeń ofensywnych trenera Gronka. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników był wynik 28:12 dla zespołu z Bydgoszczy.

Druga kwarta, należała do drużyny "Stalówki". Oprócz Michała Aleksandrowicza, godna odnotowania była również postawa Doriana Szyttenholma, który czekał na powrót do ekstraklasy aż 13 lat. Popularny "Dosia" trafił ważną trójkę oraz skończył jedną akcję z faulem.

W II kwarcie bydgoszczanie stracili łatwość zdobywania punktów, nie mogli przedostać się w strefę podkoszową ostrowskiego zespołu. Enea Astoria nie mogla znaleźć sposobu na sforsowanie obrony gospodarzy. Po 7 minutach, na tablicy wyników Ostrowianie mieli 0 fauli! Po stronie gospodarzy grę kreował Jay Threatt (łącznie 19 punktów, 3 zbiórki i 3 asysty), natomiast Paulius Daumbrauskas znakomicie czytał grę bydgoskiego zespołu i skutecznie to wykorzystywał. W drugie kwarcie ostrowianie zaliczyli run 15:0, po którym zniwelowali straty. Do połowy bydgoszczanie utrzymywali minimalne prowadzenie - 35:37.

Po przerwie Enea Astoria wróciła na właściwe tory, po dobrej obronie AJ Waltona i serii punktowej Mateusza Zębskiego, dla którego był to powrót do swojego rodzinnego miasta. Michał Nowakowski bezskutecznie próbował znaleźć drogę do kosza, (w całym spotkaniu 1/6 z gry), jednak trener Artur Gronek przeznaczył Michałowi zupełnie inne zadanie na to spotkanie - wyłączenie z gry Jarosława Mokrosa i Grzegorza Surmacza.

Na początku 4 kwarty, nasi zawodnicy popełnili aż 5 fauli w niespełna dwie minuty gry. Dzięki wykonywanym rzutom wolnym zespół Stalówki po raz pierwszy w tym spotkaniu objął prowadzenie. Po lekkim rozluźnieniu na początku czwartek kwarty, trener naszego zespołu poprosił o przerwę na żądanie.

Po regulaminowym czasie gry, na tablicy wyświetlił się wynik 80:80, co oznaczało, że czeka nas dogrywka. W dodatkowym czasie gry, zespół Asty był prowadzony przez swojego doświadczonego kapitana który trafiał ważne rzuty wolne i to ostatecznie my zabraliśmy 2 punkty do Bydgoszczy.

BM Slam Stal Ostrów WIelkopolski 88:94 Enea Astoria Bydgoszcz (12:28, 23:9, 22:24, 23:19, d: 8:14).

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Dambrauskas 24, Threatt 19, Garbacz 11, Gates 10, Żołnierewicz 10, Jevtović 7, Calhoun 3, Mokros 2, Szymkiewicz 2, Surmacz 0.

Enea Astoria Bydgoszcz - Chyliński 20, Walton 15, Zębski 13, Aleksandrowicz 10, Szyttenholm 9, Marcin Nowakowski 7, Kemp 6, Clyburn 6, Michał Nowakowski 5, Frąckiewicz 3.

Teraz bydgoszczan czeka derbowe spotkanie z rywalem z grodu Kopernika. Spotkanie Enea Astoria Bydgoszcz - Polski Cukier Toruń, odbędzie się w hali Immobile Łucznika, dnia 05.10.2019 o godzinię 12:30. Bilety są dostępne za pośrednictwem platformy http://astoriabydgoszcz.ticketik.pl .

Sponsorem derbowego spotkania jest firma Abramczyk.