Zapraszamy do obejrzenia kolejnego archiwalnego spotkania bydgoskiej Astorii. Tym razem cofniemy się do sezonu 2004/2005, który był najlepszym w naszej historii.  Po rundzie zasadniczej zajmowaliśmy 5. miejsce, a rozgrywki skończyliśmy ostatecznie na 6. miejscu. Jednym z ciekawszych spotkań był pojedynek z włocławskim Anwilem.

Przed rozpoczęciem rozgrywek do duetu trenerskiego Wojciech Krajewski, Jarosław Zawadka dokoptowany został Tomasz Herkt. Do drużyny dołączyło dwóch amerykanów Cameron Crisp i Marcus Smallwood, którzy okazali się kompletnym niewypałem. Po przegranym meczu z Notecią Inowrocław w Bydgoszczy gdzie przeciwnik przyjechał w sześcioosobowym składzie nastąpiła rewolucja kadrowa. Wylecieli z drużyny dwaj wspomniani amerykanie. Do zespołu doszli Greg Harrington, Piotr Szczotka, a później jeszcze Kevin Fletcher i Artur Gliszczyński. Gra naszego zespołu diametralnie się poprawiła.

Co do samego spotkania jest to mecz bardzo wyjątkowy ponieważ jest to jedyna wygrana Astorii nad Anwilem spośród trzech sezonów gry Astorii w ekstraklasie (2003-2006). Było to bardzo wyczekiwane zwycięstwo przez kibiców, bowiem przez ponad dwa miesiące gry w hali "Łuczniczka" nie potrafiliśmy pokonać swoich rywali. Pierwsza kwarta wyrównana. Druga należała do nas, do przerwy prowadzimy 48-32. Prawdziwe emocje zaczęły się po przerwie. Koszykarze Anwilu zaczęli odrabiać straty i w 34 minucie wyszli na prowadzenie. W 37 minucie po trójce Swansona było 64-69 dla gości. Za pięć fauli zaczęli "spadać" kolejni zawodnicy w tym również Greg Harrington. Wtedy na parkiecie pojawił się Vedran Bosnić i jak się pózniej okazało został bohaterem spotkania. Po meczu Paweł Wiekiera powiedział ''Dziś mieliśmy po prostu jaja nie przestraszyliśmy się walki'' (źródło Gazeta Pomorska).

Warte odnotowania jest to, że na konferencji prasowej nie pojawił się zdenerwowany trener gości Andrej Urlep którego zastąpił jego asystent Igor Griszczuk.

Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek 74:72