Koszykarze Enea Astorii w sobotę rozgrali już czwarty sparing w okresie przygotowawczym do sezonu 2017/18. Tym razem bydgoszczanie okazali się lepsi od Noteci Inowrocław, przeciągając szalę zwycięstwa na swoją korzyść w samej końcówce i wygrywając 86:77.

Jeszcze w piątek wieczorem Asta grała mecz towarzyski w Gdyni z ekstraklasowym Asseco, który przegrała minimalnie po dwóch dogrywkach 98:101. Krótki okres przerwy pomiędzy meczami i podróż do domu, nie utrudniła jednak podpiecznym Konrada Kaźmierczyka pokazać się z dobrej strony w sobotnim spotkaniu. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg, jednak zarówno trener Enea Astorii, jak i Miloš Šporar w Noteci, próbowali wielu różnych ustawień dając dużo minut gry młodym koszykarzom. Gospodarze lepiej spisali się w samej końcówce i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Najbardziej wyróżniającymi się graczami czarno-czerwonych w całym spotkaniu, byli niewątpliwie Paweł Śpica, Patryk Gospodarek i Mikołaj Grod. Każdy z tych zawodników miał dwucyfrową zdobycz punktową, ale najbardziej mogło zaskoczyć obserwatorów bardzo zespołowe granie naszej drużyny, jak na ten dość wczesny etap przygotowań.

Następny sparing bydgoscy koszykarze rozegrają już w najbliższą środę 30.08. w Poznaniu z Biofarmem Basket.

Enea Astoria Bydgoszcz - Noteć Inowrocław 86:77 (20:19, 18:20, 21:20, 24:18)

Enea Astoria: Śpica 16, Gospodarek 14, Grod 10, Pochocki 8, Korniiets 7, Przybylski 7, Fatz 7, Barszczyk 7, Frąckiewicz 6, Kondraciuk 2, Bierwagen 2, Szyttenholm 0

Noteć: Krawczyk 15, Małecki 12, Paul 11, Lisewski 9, Malitka 8, Szczepanik 8, Shapovalov 7, Maciejewski 4, Marciniak 3, Kościuk 0