Start

Trener Maciej Łabuś i trzech zawodników Astorii z brązowym medalem na XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w koszykówce chłopców!
Drużyny młodzieżowe - Inne Dodał: Paweł Lorek: piątek, 26 lutego 2016 15:40

W dniach od 20 do 24 lutego w Oleśnicy rozgrywany był turniej finałowy XXII OOM w koszykówce chłopców. Kadra Województwa Kujawsko-Pomorskiego pod wodzą trenera Macieja Łabusia zdobyła brązowy medal na tej imprezie.

Drużyna Astorii w Oleśnicy miała czterech reprezentantów naszego klubu, którzy wspólnie w kadrze Kujawsko-Pomorskiej wywalczyli brązowy medal. Oprócz trenera Macieja Łabusia, mowa tutaj także o zawodnikach Jakubie Sieradzkim, Maksymilianie Estkowskim i Damianie Sypniewskim. Jest to niewątpliwie ogromny sukces naszego województwa, ale także zawodników klubu, którzy w tej ekipie odgrywali bardzo ważne role. Mało brakowało, a nasza kadra zagrałaby nawet w finale, bo po bardzo zaciętym spotkaniu w półfinale, Kujawsko-Pomorskie musiało uznać wyższość Wielkopolskiego tylko 76:79. W meczu o 3. miejsce podopieczni Macieja Łabusia nie pozostawili już jednak wątpliwości, że zasługują na medal i pokonali Zachodniopomorskie 84:59. Ostatecznie zwycięzcą całej Olimpiady została ekipa z województwa Śląskiego, pokonując w finale Wielkopolskie 87:66.

Trener: Maciej Łabuś

Zdjęcie kadry Kujawsko-Pomorskiej z brązowymi medalami po XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży: