Start

W środę rozpoczynamy turniej finałowy Mistrzostw Polski we Wrocławiu!
Drużyny młodzieżowe - Inne Dodał: Paweł Lorek: poniedziałek, 22 lutego 2016 16:50

Od środy do niedzieli w hali „Kosynierka” we Wrocławiu, odbędzie się turniej finałowy MP Juniorów starszych. Grupa Novum/Astorii jest bardzo wyrównana, więc awans do czołowej czwórki pozostaje sprawą otwartą.

 

Bydgoszczanie przez rundę ćwierćfinałową i finałową przebrnęli z łącznym bilansem 5-1. Jedyną porażką drużyny prowadzonej przez Macieja Łabusia i Marcina Grockiego, okazał się pojedynek z faworytem do medalu WKS Śląskiem Wrocław. Także w tym meczu czarno-czerwoni spisywali się jednak bardzo poprawnie w obronie, a ostateczny wynik uciekł nam dopiero w IV kwarcie meczu. Jest to oznaką, że nasza drużyna przy odpowiedniej formie będzie w stanie powalczyć o zwycięstwo w każdym meczu. Biorąc pod uwagę obsadę grupy „B” w której obok nas wystąpi jeszcze Biofarm Basket Poznań, WKK Wrocław i SKM Zastal Zielona Góra, o wszystkim zapewne będzie decydowała dyspozycja dnia. Spoglądając na składy drużyn od strony analitycznej, spodziewać się można wszelkich rozwiązań, a do samego awansu do półfinału, wystarczyć może przykładowo nawet tylko jedno zwycięstwo.

Co czeka nas więc we Wrocławiu? Przede wszystkim jak zwykle nasza gra najbardziej będzie zależeć od dwóch liderów drużyny, czyli Mateusza Fatza i Karola Kutty. Ich dwójkowa współpraca na boisku, zawsze stwarza najwięcej problemów drużynom przeciwnym i równocześnie otwiera szansę na otrzymywanie łatwych i czystych rzutów z dystansu oraz półdystansu dla pozostałych kolegów. Tego zabrakło w ubiegłym sezonie podczas pojedynku z Biofarmem Basket, a teraz jak na żądanie z tą ekipą zagramy już w środowe południe na inaugurację. Z naszej strony może to być najważniejszy mecz, który równocześnie otworzy turniej i będzie pewnego rodzaju rewanżem za ubiegłoroczną porażkę. Drugiego dnia czeka nas z kolei teoretycznie najtrudniejsze zadanie, gdyż rywalem będzie pośredni gospodarz turnieju WKK. W piątek zagramy natomiast z Zastalem i tutaj kluczem do zwycięstwa powinno okazać się ograniczenie poczynań Marcela Ponitki oraz Kamila Zywerta, którzy na co dzień trenują i znajdują się w składzie Mistrza Polski Stelmetu Zielona Góra.

Podsumowując we Wrocławiu można spodziewać się każdego możliwego wyniku, ale same mecze jak zwykle powinny obfitować w zaciętą walkę, niekiedy nawet do końcowych minut. Novum/Astoria swój cel awansu do finałów już zrealizowała, ale wszyscy w naszej drużynie mają ogromne chęci, aby w trakcie finałów osiągnąć jak najlepszy wynik. Jeśli zajmiemy któreś z dwóch pierwszych miejsc w swojej grupie, to automatycznie przechodzimy już do walki o medale. Byłoby to z pewnością niezwykle miłą informacją dla wszystkich sympatyków bydgoskiego basketu.

 

Obsada grup na turnieju we Wrocławiu:

Grupa „A”

Asseco Gdynia

WKS Śląsk Wrocław

Trefl Sopot

MKS Dąbrowa Górnicza

 

Grupa „B”

Biofarm Basket Poznań

WKK Wrocław

SKM Zastal Zielona Góra

Novum/Astoria Bydgoszcz


Terminarz naszej grupy:

Środa (24.02.2016 r.)

12:00 Biofarm Basket Junior Poznań – Novum/Astoria Bydgoszcz

14:15 WKK Wrocław – SKM Zastal Zielona Góra

 

Czwartek (25.02.2016 r.)

12:00 SKM Zastal Zielona Góra – Biofarm Basket Junior Poznań

14:15 Novum/Astoria Bydgoszcz – WKK Wrocław

 

Piątek (26.02.2016 r.)

12:00 SKM Zastal Zielona Góra – Novum/Astoria Bydgoszcz

14:15 Biofarm Basket Junior Poznań – WKK Wrocław

 

Wszystkie mecze z turnieju finałowego będą transmitowane w internecie na stronie www.imprezylive.pl.